Ігор Гурик, батько Героя Небесної Сотні
Ігор Гурик, батько Героя Небесної Сотні 5 канал

Шоста річниця розстрілів на Майдані: що хвилює родичів Небесної Сотні та як просуваються справи у судах

Читайте по-русски
Родичі загиблих на Євромайдані кажуть, що Олександр Бабіков має конфлікт інтересів на посаді в ДБР

Олександр Бабіков не може впливати на перебіг розслідування справ Майдану. Це одна з заяв, яка пролунала на зустрічі родин Героїв Небесної Сотні та слідчих, які розслідують злочини, вчинені під час Революції Гідності. Що хвилює родичів загиблих на шостий рік після тих трагічних подій – дивіться в сюжеті "5 каналу".

На стіні помешкання Григорія Жаловаги – фотографії його сина Анатолія. Поміж спортивними знімками, відзнакою Героя України – кадри останнього дня 33-річного чоловіка. 20 лютого 2014-го року Анатолія Жаловагу пострілом у голову вбив снайпер. Уже шостий рік його батько сподівається, що винних таки покарають. Поки що – марно.

"Слідство по 20 числу, по вбивству 48 людей було вже завершене, справа вже два роки в суді. Ми розуміли, що це багато роботи, що це займе багато часу, але ми не думали, що це так воно завершиться", – розповідає Григорій Жаловага, батько Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги.

Із часом дедалі більше розчаровується в розслідуванні й батько Романа Гурика. 19-річний хлопець теж був серед тих, хто загинув на Майдані 20 лютого.

"Те, що відпустили самих підозрюваних, які стріляли по людях, які вбивали. А що можна без людей, які відпущені, які стріляли по протестувальниках, як можна далі справу розслідувати?" – каже Ігор Гурик.

Ідеться про 5-х "беркутівців", яких обміняли на бранців терористичної ОРДЛО наприкінці року. Передача справ Майдану від прокуратури до ДБР теж спричинила нарікання з боку родин загиблих. Претензії є як через паузу, що утворилася в розслідуванні, так і через нове керівництво бюро. Мовиться про Олександра Бабікова, колишнього адвоката, а нині – першого заступника голови ДБР.

"Ми вважаємо, що пан Бабіков, як адвокат Януковича, має конфлікт інтересів. Є багато питань, і тому б хотілося уникнути. Ніхто ж не говорить, що треба майданівців призначати на розслідування. Але ж потрібно, щоб ці люди були хоча б нейтральні", – розповідає Інна Плеханова, мати Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова.

Суди у справах Героїв Небесної Сотні
Суди у справах Героїв Небесної Сотні 5 канал

Журналісти проєкту "Слідство.Інфо" напередодні оприлюднили аудіозаписи, на яких людина з голосом, схожим на Олександра Бабікова, розповідає про свою роботу на Януковича. Щоправда, той заперечував це.

"Ми надали низку документів, 60 документів, де підтверджується наша участь на захист Віктора Федоровича. У всіх кримінальних провадженнях, які перебувають в генеральній прокуратурі", – розповідають журналісти "Слідства. Інфо".

Слідчі, які опікуються справами Майдану, переконують у своїй неупередженості.

Суди у справах Героїв Небесної Сотні
Суди у справах Героїв Небесної Сотні 5 канал

"Жодного впливу першого заступника директора ДБР на результати і хід розслідування справ Майдану немає", – говорить слідчий ДБР Артем Яблонський.

Після переформатування генпрокуратури до ДБР перейшло 37-ро слідчих, які раніше працювали над справами Майдану. Більш ніж за місяць їхньої роботи до суду передали кілька справ, які стосуються протиправних дій під час та після Революції Гідності. Зокрема – щодо смерті журналіста Василя Сергієнка.

Шість років, десятки слідчих, сотні судових засідань. В Україні досі залишаються люди, для яких трагічні події на майдані ще не завершилися. Родини Героїв Небесної Сотні дотепер чекають на справедливість. І на запитання, коли ж вона настане, ніхто відповіді не дає.

Петро Троць, Марта Шикула, Ольга Рега, "5 канал"

Попередній матеріал
Політики та експерт про стратегію ОПУ та справу Звіробій і Федини – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Чекалкін про абсурдні ініціативи влади – "ІнфоДень"
Loading...

Середмістям Києва пройде хода пам'яті загиблого на Майдані Михайла Жизнєвського

19 січня річниця Вогняного Хрещення на Євромайдані – як це було

Справа Майдану: три прокурори пройшли співбесіди і залишилися на посадах

Справа Майдану: Закревська подала клопотання в Апеляційний суд щодо можливого "таємного" засідання

Родини Героїв Небесної Сотні звернулися до Зеленського щодо обміну п'ятьох ексберкутівців – до чого закликають

Розстріли на Майдані: суд звільнив з-під варти ексберкутівця Маринченка