Техніка
Техніка 5 канал

На Миколаївщині "чорні археологи" бульдозером зруйнували скіфський курган – коментарі поліції

Читайте по-русски
Зловмисники шукали поховання скіфського царя чи цариці

На Миколаївщині "чорні археологи" знищили скіфський курган, якому було більш як 2,5 тисячі років. Розкопки проводили без будь-яких дозволів із застосуванням важкої техніки протягом кількох місяців. Про незаконні дії – стало відомо завдяки анонімному дзвінку активіста. Чи затримали порушників? Далі в сюжеті "5 каналу".

Замість скіфського кургану V сторіччя до нашої ери – тут тепер лише розритий котлован.

Про те, що невідомі намагаються пограбувати пам’ятку історії, місцеві та археологи дізналися завдяки анонімному дзвінку. Прибули на місце і побачили котлован, важку техніку – кар’єрний бульдозер та екскаватор. Поруч був розбитий польовий табір, в якому мешкало щонайменше 20 людей. Негайно викликали правоохоронців.

Але від найближчого відділку поліції до кургану – їхати більш як годину. Тож правопорушників поліцейські вже не застали.

"На місці події невідомих осіб, які здійснювали, не зафіксовано, але техніку працівниками поліції вилучено. На даний час вона зберігається з метою подальшого арешту", – повідомляє Олег Казарін, заступник начальника Казанківського райвіділку поліції.

Згодом з’ясувалося, що роботи тут велися ще з липня. Місцеві поліцію вже викликали, і там навіть розпочали кримінальне провадження за статтею "Наруга над могилами". Але особи "чорних археологів" невідомі й досі.

"В принципі, ми не можемо підозрювати, люди на спілкування не йдуть ніхто. Ми думали, що співробітники міліції хоч виявлять, кому належить техніка, але на даний час не виявили", – говорить Сергій Середа, заступник голови Казанківської райадміністрації.

Поруч із курганом – невеличке селище Скобелеве. Місцеві говорять, невідомих на дорогих автівках неподалік від пам’ятки історії помічали вже давно. Але цікавитися, хто саме і що там робить – не наважувалися. Адже поруч із "чорними археологами" були приватні охоронці.

"Війна пройшла, німці нічого не чіпали. А тут все потрощили. Не знаємо, хто і що", – каже Федір Волков, мешканець Скобелевого.

"Якби були це справжні археологи, вони б знімали шар за шаром, кожен шар описували. А це "чорні археологи". Вони риють і риють. Що захотіли – те і риють", – говорить Ольга Сіра, мешканка Скобелевого.

Чому саме цей курган привернув увагу "чорних археологів" – зрозуміло. Адже ще за радянських часів його позначили як так званий "царський". Він належав до унікального Вісунського ланцюга курганів. І це єдина така археологічна пам’ятка на території Миколаївщини.

"Тут ховали вельмож та царів, ховали їх з коштовностями. Тому археологи, тобто крадії, які тут працювали, вони знали, що вони риють", – розповідає Євген Сватенко, студент-археолог.

"Вони шукали поховання скіфського царя чи цариці. По датам, по датуванню, по часу. Саме в таких курганах за всіма археологічними показниками була знайдена скіфська пектораль", – каже Олександр Смірнов, археолог.

Чи встигли "чорні археологи" щось викрасти з поховання, поки невідомо. Однак місце незаконних розкопок під охорону так і не взяли.

Слава Станіславська, Микола Стебнів, Миколаївська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація в Нагірному Карабасі: як відреагували на капітуляцію вірмени і що з того Росії
Наступний матеріал
Нагірний Карабах: хто найбільше виграв від завершення війни та які висновки може зробити Україна
Loading...

Що спільного між гуфницями запорожців і гаубицями ЗСУ – з чого стріляли козаки-артилеристи

Батуринська різанина: як російське військо за 48 годин знищило 20-тисячне місто

"Вшановувати подвиг Січових стрільців – обов'язок кожного": у Львові відзначають річницю створення ЗУНР

"Політика пам'яті – це елемент гібридної війни": у ВР вимагають надати кошти для Національного архіву

Як росіяни ледь не загубили "Остромирове Євангеліє" серед суконь Катерини ІІ

Кінські попони, глечики і дрова: як ці речі допомогли з'явитися українському радіо