Архів
Архів 5 канал

"Політика пам'яті – це елемент гібридної війни": у ВР вимагають надати кошти для Національного архіву

Читайте по-русски
У бюджеті цього року заклали 57,5 мільйона гривень, але згодом ці гроші перенаправили у фонд боротьби з COVID-19, звідки половина суми пішла на ремонт доріг

Надати кошти на реконструкцію Архіву національної пам'яті вимагають від влади науковці, діячі культури, медійники, правозахисники. Із такою заявою вони звернулися до голів Верховної Ради та бюджетного комітету парламенту, а також до прем'єр-міністра. Рішення про відкриття архівів радянських каральних органів в Україні ухвалили 5 років тому.

Близько чотирьох мільйонів документів зберігають у приміщеннях Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, судів, прокуратури. Щоби зібрати документи в одному місті та полегшити доступ до них пересічним громадянам і дослідникам, для Архіву національної пам'яті надали будівлю в Києві.

Приміщення потребує реконструкції. Потрібно на це понад 685 мільйонів гривень. У бюджеті цього року заклали 57,5 мільйона гривень, але згодом ці гроші перенаправили у фонд боротьби з COVID-19, звідки половина суми пішла на ремонт доріг. У проєкті бюджету на наступний рік коштів на реконструкцію приміщення для архіву не передбачено.

"Політика пам'яті – це також елемент гібридної війни, яка ведеться проти нас. Ховаючи правду, поширюючи міфи, брехню про наше минуле, Москва задурює людям голови і полегшує своє завдання – ведення війни проти України. І навпаки, відкриваючи архіви, відкриваючи правду в документах, у першоджерелах, Україна дозволяє людям самостійно переконатися в тому, наскільки згубними були наслідки російської комуністичної окупації і замислитися над тим, щоб ніколи більше цього не повторювалося в Україні", – наголосив співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда.

Нагадаємо, у липні в Києві відбулася презентація проєкту реконструкції будівлі для Архіву національної пам'яті

Попередній матеріал
"Кернес виділяє на ремонт зоопарку вдвічі більше, ніж на всю міську медицину" – волонтер
Наступний матеріал
"Влада замість того, щоб закупити ліки і тести, закопала гроші в асфальт" – Порошенко
Loading...