Презентація книги "Чорнобильське досьє КГБ"
Презентація книги "Чорнобильське досьє КГБ" СБУ

Аварії були і до 1986-го: СБУ розсекретила архівні документи щодо Чорнобильської АЕС

Читайте по-русски
Були опубліковані архівні дані, датовані проміжком від початку 1970-х – і до листопада 1986 року

Служба безпеки України у співпраці з Українським інститутом національної пам'яті розсекретила архівні дані щодо подробиць будівництва, функціонування та аварійних ситуацій на ЧАЕС. Понад 229 документів, більшість із яких оприлюднені вперше, увійшли до другої книги збірника "Чорнобильське досьє КГБ. Від будівництва до аварії", інформує пресслужба СБУ.

Зазначається, що були опубліковані документи, датовані проміжком від початку 1970-х – і до листопада 1986 року, коли був уведений в експлуатацію об'єкт "Укриття" ("Саркофаг") після катастрофи.

До видання, серед іншого, потрапили архівні справи, які свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялись і до квітня 1986 року, однак приховувалися від громадськості.

"Серед документів, що увійшли до нової книги, є повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС у ніч 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування та будівництво "Саркофагу", – перерахував директор Галузевого держархіву СБУ та один із упорядників видання Андрій Когут.

За словами очільника Українського інституту національної пам'яті Антона Дробовича, за цими матеріалами можна краще зрозуміти трагедію: передумови катастрофи, рапорти і матеріали, які свідчать про попередні "маленькі" аварії, що були засекречені.

"Це дозволить людству розширити доступ до правди про злочини тоталітарної системи й засвоїти правильні уроки", – наголосив він.

Документи у книзі опубліковано мовою оригіналу у хронологічній послідовності.

Завантажити першу книгу можна за цим посиланням.

Прочитати друге видання можна за цим посиланням.

Як повідомляв 5.UA, минулого року у США розсекретили перший звіт американської розвідки про аварію на ЧАЕС.

Попередній матеріал
У Грузії затримали трьох українців за підозрою в наркоторгівлі
Наступний матеріал
У Білорусі арештували головного конкурента Лукашенка на виборах
Loading...