Працювали на Луганщині, але тепер знову збирають колектив – уже на Львівщині. Панчішна фабрика, яка працювала в Рубіжному, змушена була переїхати на захід України. Тепер на підприємстві намагаються зібрати всіх колишніх працівників. Про амбітне маленьке підприємство і людей, які не здаються, розповіла наша Анастасія Ярмоловська.
Світлана Калугіна сортує шкарпетки та перевіряє якість кожної. Раніше на панчішній фабриці в Рубіжному, що на Луганщині, жінка керувала процесом пакування продукції. Розповідає, до останнього не виїжджала з рідного міста. Сподівалася, що бойові дії швидко завершаться. Вирватися вдалося через два місяці після початку окупації.
"Вже розпізнавала, коли свистить міна, навіть бачила крилаті ракети над нами. Мені було більше страшно сидіти в погребі, у темряві. Ми виходили на світло і вже за звуком розуміли, куди нам іти", – пригадала працівниця панчішної фабрики.
Після переїзду до Львова жінка відновила роботу на рідній фабриці. Підприємство, на якому вона працювала, евакуювалося на захід України ще до початку повномасштабного вторгнення. Техніку вивезти не встигли. Уже за кілька місяців росіяни повністю знищили те, що лишилося.
"Після 22 лютого ми більше не поверталися ані додому, ані на виробництво, і, на жаль, врятувати нічого не вдалося. Потім були влучання у виробництво, почали присилати кадри, як його грабують. Це було жахливо, і навіть згадувати це зараз дуже боляче", – поділилася комерційна директорка Рубіжанської панчішної мануфактури Ольга Ушакова.
У Львові виробництво розмістилося в орендованому приміщенні. Згодом сюди переїхали майже два десятки працівників. Серед них і пані Ольга. Розповідає – її будинок зруйнували окупанти. Переїхавши до нового міста, вона знайшла не лише притулок, а й можливість продовжувати улюблену справу.
"Коли власник сказав, що будемо відновлюватися, це дало мені особисто надію на те, що не все втрачено. Спочатку, можна сказати, вибило землю з-під ніг. Ти не розумів, що буде далі, твоє життя руйнувалося на очах. Коли зрозуміли, що будемо відновлюватися, це було як рятівна соломинка, за яку ми трималися", – зазначила директорка виробництва Рубіжанської панчішної мануфактури Ольга Банд.
До робочого колективу переселенців долучаються і львів'яни. Рубіжанська панчішна мануфактура розширює асортимент, виробляє шкарпетки, колготки та інші товари для відомих брендів.
"Це все обрушилося в один момент. Вчора ти був на роботі, сьогодні вже не вийшов. Відповідно, усе життя рухнуло. Ти евакуювався, приїхав сюди, почав шукати своїх працівників, спілкуватися. Ми були дуже раді, коли дізналися, що наше підприємство релокувалося у Львів", – сказала працівниця панчішної фабрики Інна Жувака.
Замовлення на продукцію фабрика отримує не лише з України, а й з-за кордону. Підприємство має амбітні плани на майбутнє: розширення та закупівлю нового обладнання, що дасть змогу вийти на новий рівень виробництва.
Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: відтворює дороге серцю місто: переселенка з Бахмута відкрила квіткову кав'ярню в Черкасах. Дівчина отримала гранд на обладнання, знайшла приміщення і затіяла ремонт.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.