Понад півтисячі молодих людей з рожевими стрічками вийшли на вулиці Хмельницького – таку акцію влаштували до дня протидії булінгу. На заході побувала знімальна група "5 каналу".
"Її дражнили як неандертальцем, так і жертвою Чорнобильської катастрофи", – випадки морального та фізичного насилля озвучували під час перфомансу, присвяченому протидії булінгу.
На акцію проти цькування вийшли понад півтисячі учнів та активістів Хмельницького. День рожевої сорочки, яка символізує боротьбу з насиллям, відзначили у місті вперше.
"Ні для кого не є таємницею, що кожна людина стикалася з тим чи іншим цькуванням у навчальних закладах. Таким чином хотіли привернути увагу до проблеми булінгу – не боятися відстояти себе, не боятися сказати дорослим, не боятися вступитися за товариша", – наголошує ініціатор акції Леся Романюк.
"Кожна людина є частиною цієї системи булінгу. Адже у булінгу є буллери – це ті, хто завдають шкоди, жертви – ті, хто відчуває на собі цей булінг, і спостерігачі – ті, хто бачить цей булінг", – зауважує волонтерка Єлизавета Віт.
Свідками та учасниками булінгу часто стають не лише учні, а й педагоги.
"Намагаємося якось пригашувати цю проблему, щоб вона не розбурхувалася. Щоб діти розуміли, що вони вільні, що вони громадяни, і вони мають право висловлювання своєї особистої думки", – зазначає класний керівник 10-го класу Оксана Юхимович.
Не залишилися осторонь акції і правоохоронці, яким доводиться розслідувати такі випадки.
"Булінг боїться розголосу, тому цю проблему потрібно обговорювати і доносити до дітей. Діти самотужки її не можуть подолати, тому їм необхідна допомога дорослих – це і представників поліції, і представників інших державних органів", – акцентує інспектор поліції Людмила Берестовська.
Започаткували акцію проти булінгу в Канаді. Згодом її підхопили по всьому світу: "В одній зі шкіл Канади сталася така історія, коли хлопчик прийшов на навчання у рожевій сорочці, і його за це зацькували однокласники. Наступного дня діти – друзі хлопчика – захотіли підтримати його і вони усі прийшли в рожевих сорочках. Про цю історію дізналися поліцейські міста, вони підключили активістів і започаткували таку дуже круту традицію – День рожевої сорочки".
Любко Іванів, Євгеній Моісеєнко, Хмельницький, "5 канал"
Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО