"День рожевої сорочки" у Хмельницькому
"День рожевої сорочки" у Хмельницькому 5 канал

"День рожевої сорочки": у Хмельницькому влаштували масштабну акцію проти булінгу

Читайте по-русски
Започаткували акцію проти булінгу в Канаді – згодом її підхопили по всьому світу

Понад півтисячі молодих людей з рожевими стрічками вийшли на вулиці Хмельницького – таку акцію влаштували до дня протидії булінгу. На заході побувала знімальна група "5 каналу".

"Її дражнили як неандертальцем, так і жертвою Чорнобильської катастрофи", – випадки морального та фізичного насилля озвучували під час перфомансу, присвяченому протидії булінгу.

На акцію проти цькування вийшли понад півтисячі учнів та активістів Хмельницького. День рожевої сорочки, яка символізує боротьбу з насиллям, відзначили у місті вперше.

"Ні для кого не є таємницею, що кожна людина стикалася з тим чи іншим цькуванням у навчальних закладах. Таким чином хотіли привернути увагу до проблеми булінгу – не боятися відстояти себе, не боятися сказати дорослим, не боятися вступитися за товариша", – наголошує ініціатор акції Леся Романюк.

"Кожна людина є частиною цієї системи булінгу. Адже у булінгу є буллери – це ті, хто завдають шкоди, жертви – ті, хто відчуває на собі цей булінг, і спостерігачі – ті, хто бачить цей булінг", – зауважує волонтерка Єлизавета Віт.

Свідками та учасниками булінгу часто стають не лише учні, а й педагоги.

"Намагаємося якось пригашувати цю проблему, щоб вона не розбурхувалася. Щоб діти розуміли, що вони вільні, що вони громадяни, і вони мають право висловлювання своєї особистої думки", – зазначає класний керівник 10-го класу Оксана Юхимович.

Не залишилися осторонь акції і правоохоронці, яким доводиться розслідувати такі випадки.

"Булінг боїться розголосу, тому цю проблему потрібно обговорювати і доносити до дітей. Діти самотужки її не можуть подолати, тому їм необхідна допомога дорослих – це і представників поліції, і представників інших державних органів", – акцентує інспектор поліції Людмила Берестовська.

Започаткували акцію проти булінгу в Канаді. Згодом її підхопили по всьому світу: "В одній зі шкіл Канади сталася така історія, коли хлопчик прийшов на навчання у рожевій сорочці, і його за це зацькували однокласники. Наступного дня діти – друзі хлопчика – захотіли підтримати його і вони усі прийшли в рожевих сорочках. Про цю історію дізналися поліцейські міста, вони підключили активістів і започаткували таку дуже круту традицію – День рожевої сорочки".

Любко Іванів, Євгеній Моісеєнко, Хмельницький, "5 канал"

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зіткнулися лоб в лоб: у Києві сталася смертельна ДТП за участю швидкої
Наступний матеріал
Всеукраїнський форум сім'ї: виступи Порошенка і Турчинова – відео
Loading...

Перше в Україні рішення суду щодо булінгу – реакція Міносвіти

Булінг в Україні: суд уперше ухвалив рішення про цькування в школі

Учні однієї зі шкіл Черкас залишилися без спортзали через недобросовісних підрядників – подробиці

У Дніпрі школа потерпає від плісняви: журналісти з'ясовували причини

"Почуваєшся, наче в ресторані": як у їдальні львівської гімназії школярів вчать культури спілкування

Равіолі замість макаронів і нагетси: столичним школам представили страви з оновленого збірника рецептів – що туди увійшло