Бібліотека в онкодиспансері
Бібліотека в онкодиспансері 5 канал

Читати та одужувати: у харківському онкодиспансері створили лікувальну бібліотеку – подробиці

Читайте по-русски
Бібліотечний асортимент поповнюють волонтери та самі пацієнти

У відділеннях харківського онкоцентру створили безплатну книгозбірню. Проєкт "Лікарняна бібліотека" запустила одна з пацієнток. Так жінка вирішила підтримати інших хворих. Лікарі кажуть: із позитивними емоціями одужувати швидше. Найбільш потрібні книжки про пригоди, мандри та кохання. Бібліотечний асортимент поповнюють волонтери та самі пацієнти.

Наталя Яковлева перебирає книжки, що принесли для її проєкту "Лікарняна бібліотека". Жінка наповнює полички з цікавими творами у відділеннях онкології вже кілька місяців.

"Ті, хто ось лежав після операції, знають ось цей період годин після шести-семи, коли лікарі пішли і ти сам, і сам зі своїм болем, і коли вже відвідувачі пішли, обов'язково треба намагатися людям допомогти перемикатися", – переконана жінка.

Ідея створити бібліотеку виникла у Наталі під час лікування. Пів року тому, через 11 років, до неї повернувся рак. Жінка вирішила боротися попри все.

"У мене шанс був померти, вважається з моїм діагнозом за два роки згоряють, тобто йдуть всі. Але я якось не сильно готова, у мене сім'я, у мене діти, у мене чоловік, у мене бізнес, прекрасні друзі і колеги", – розповідає авторка проєкту "Лікарняна бібліотека".

Нині Наталя раз на три тижні проходить післяопераційну терапію. Та поповнює бібліотеку.

Наталя Сидоренко у лікарні кілька тижнів. Нині одужує після операції та перечитує улюблені романи.

"Увечері, буває і вночі, виходжу ось туди і там вночі трошки почитаю в коридорі, а потім. І ввечері, потім легше заснути", – каже пацієнтка Наталя Сидоренко.

Бібліотека у відділенні мамології Харківського обласного онкологічного центру – перша за весь час існування лікарні.

"Відволікаєшся, не думаєш про свої хвороби та й взагалі. Величезне спасибі, щоб таких було побільше", – вважає Світлана.

Нині у відділенні близько пів сотні пацієнтів. Дехто проводить тут кілька місяців. Позитивні емоції, які дарують книжки, прискорюють одужання, кажуть лікарі.

"Позитивний настрій – це те, чого ми намагаємось домогтися разом із пацієнтом. Тому психологічна стабільність і внутрішній спокій, воно дуже допомагає в боротьбі з хворобою. Це залежить від книги, іноді вони відволікають, іноді вони заспокоюють, але і те, й інше дуже допомагає нам – лікарям. Тому що коли пацієнт спокійний, він може тверезо оцінювати ситуацію", – зауважує онколог Ірина Богомолець.

Іноді пацієнти самі доповнюють книжкові полиці. Таких бібліотек в онкоцентрі вже кілька. Ідею підхопили і в інших медзакладах.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
У жінки, яка прилетіла в Україну з Італії з підвищеною температурою, не виявили коронавірусу
Наступний матеріал
У суді Одеси обвинувачений погрожував гранатою і взяв у заручники двох суддів
Loading...

Може стати проривом у лікуванні онкології: вчені розшифрували генетичну інформацію всіх видів раку

"У нас своє життя, але ми продовжуємо жити": які проблеми обговорили на форумі онкопацієнтів – сюжет

Бився за Україну – а тепер за своє життя: у командира 8-го батальйону "УДА" виявили рак шлунка – боєць записав звернення

"Діти легше переноситимуть складні операції ": в Охматдиті провели першу операцію з новітнім ендоскопом

"Здоровий дядько ходив, крепучий": побратими ветерана АТО збирають кошти на його лікування – як можна долучитися

"Різдвяний пряник": як діє масштабна благодійна акція на підтримку онкохворих дітей в Луцьку