Фітнес-бібліотека у Моринцях
Фітнес-бібліотека у Моринцях 5 канал

Тренувати і мозок, і тіло: на Черкащині відкрили фітнес-бібліотеку

Читайте по-русски
Відкрили незвичний зал три місяці тому – відтоді відвідувачів більшає щодня

Фітнес-бібліотека у Моринцях на Черкащині. Поруч із книжковими стелажами тут розташували гантелі та тренажери. У такий спосіб хотіли заохотити молодь відвідувати бібліотеку. Чи вдався експеримент – далі.

15-річний Владислав Сидоренко відвідує бібліотеку тричі на тиждень. Зізнається: раніше бував тут нечасто. Все змінилося, коли у відвідувачів бібліотеки з'явилася можливість тренувати не лише мозок, а й тіло.

"Качаю прес, піднімаю гантелі. Ось я прийшов, позаймався, взяв книжку, почитав, потім знов позаймався, почитав. І так до 9 годин можу", – розповідає хлопець.

Поруч із книжковими стелажами у бібліотеці встановили п'ять тренажерів. Є тут гантелі та м'ячі для виконання фізичних вправ. Школярі впевнені: таке поєднання дає можливість бути в гарній фізичній та інтелектуальній формі.

Відкрили незвичний зал три місяці тому, відтоді відвідувачів більшає щодня, зізнаються у бібліотеці. Найбільше охочих серед хлопців-старшокласників. У перерві між підходами – прямують до книжкових стелажів.

У ролі тренера у незвичайній спортивній залі – бібліотекарка Лариса Стрикаль. Зізнається: раніше і уявити не могла, що колись навчатиме дітей спорту. Нині, начитавшись спортивної літератури, показує, як качати м'язи.

"Сама бібліотека як така з плином часу втрачає свою актуальність, треба щось новеньке. Чи стали більше читати? Звичайно! Цікавіть з'явилась у дітей", – міркує бібліотекар-тренер.

Ті, хто раніше спортом не займався і не вміють правильно виконувати вправи – знаходять програми тренувань у спеціалізованій літературі. Створення фітнес-бібліотеки коштувало місцевій територіальній громаді 60 тис. грн.

"Хапають шкідливі звички. Щоб хоч якось поєднати здоровий спосіб життя і актуалізувати бібліотеки. Щоб бібліотека стала якимось центром притяжіння, центром активності в громаді. Як би цю молодь затримати, треба показати, що вони тут потрібні", – заступник голови Моринської ОТГ пояснює Лілія Жуковська.

Невдовзі у бібліотеці планують встановити комп'ютери та підключити інтернет. Тоді відвідувачі зможуть і готувати реферати, і дивитися програми тренувань онлайн.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Житомирі металевий рекламний банер впав на чотирьох дітей
Наступний матеріал
Щільність пам'яток вражає: на острові Хортиця археологи знайшли поховання знатного скіфського воїна
Loading...