на Хортиці археологи знайшли поховання знатного скіфського воїна
на Хортиці археологи знайшли поховання знатного скіфського воїна 5 канал

Щільність пам'яток вражає: на острові Хортиця археологи знайшли поховання знатного скіфського воїна

Читайте по-русски
Здавна кочовики намагалися оволодіти островом, бо тут була єдина на сотні кілометрів переправа через Дніпро

Запорізькі археологи виявили на острові Хортиця кам'яне поховання діаметром майже 10 м. Раніше науковці припускали, що мають справу зі святилищем епохи бронзи: такі культові об'єкти вже знаходили на Хортиці. Але подальші розкопки засвідчили, що їхня знахідка – це поховання знатного скіфського воїна, зроблене приблизно 2,5 тис. років тому.

"Часто бувало так, що окремо від поховання створювали схованку невелику, в яку клали якісь ціні речі. Бо самі скіфи також знали, що їхні поховання часто тривожать", – розповідає вчений.

У скіфські часи, коли на місці поховання ловили мародерів, їм у горло заливали розпечений свинець. Але це не зупиняло ловців наживи, розповідають науковці. Ось і ця розкопана могила пограбована сучасниками воїна. У ній вдалося знайти лише наконечники стріл, дрібні фрагменти срібла і заіржавілі деталі меча: все це відправили на реставрацію.

Щоправда, трапляються й цінніші знахідки – частину спорядження коня, до прикладу. Такі артефакти свідчать про те, що померлий був знатним воїном. Місце поховання обклали кам'яними колами.

Солярні символи всі, символи сонця, вони використовувалися здавна, вони були дуже популярними. Тоді люди були ще язичниками. І символи сонця, як божества, яке дає найбільше блага, вони був дуже популярним. Всі кільця, всі кола різноманітні, які на сьогодні на Хортиці знайдені, вони саме такої форми", – науковий співробітник заповідника "Хортиця" Дмитро Никоненко.

Щільність давніх пам'яток на Хортиці вражає науковців: поряд із розкопками скіфської могили є святилище епохи бронзи, якому більше 4 тис. років. Здавна кочовики намагалися оволодіти островом, бо тут була єдина на сотні кілометрів переправа через Дніпро.

"Це таке, не тільки сакральне місце, а й дуже зручне. Влаштовували свої домівки, деякий час жили. Тобто Хортиця не тільки для скіфів була таким важливим місцем – для багатьох народів", – запевняє науковий співробітник заповідника "Хортиця" Анатолій Волков

Невдовзі на скіфській могилі планують завершити дослідницьку роботу, після цього її відкриють для відвідувачів.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Тренувати і мозок, і тіло: на Черкащині відкрили фітнес-бібліотеку
Наступний матеріал
Смертельна аварія під Одесою: лікарі розповіли про стан 4 постраждалих
Loading...