Софія Федина
Софія Федина 5 канал

Зеленський насправді не хоче залишати антикорупційне законодавство – Федина

Читайте по-русски
Якби Зеленський діяв в інтересах народу, він би не намагався власноруч зґвалтувати Конституцію, вважає нардепка

У ситуації із рішенням Конституційного Суду щодо декларування Зеленський не діє в інтересах власного народу, вважає народна депутатка від "Європейської солідарності" Софія Федина. Про це вона сказала в ефірі ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова.

"Мені здається, що Зеленський насправді не хоче залишати антикорупційне законодавство", – сказала нардепка.

За її словами, велика частина "слуг народу" невдовзі мають подавати власні декларації. "Дуже було б цікаво побачити, що вони надекларують, тому що попереднього разу вони уникнули декларування, коли, зокрема, прийшли до Верховної Ради", – зазначила Федина.

"Мені здається, що президент Зеленський, навпаки, хоче взяти під контроль весь цей процес, бо якщо би він діяв в інтересах народу, як він щойно казав в своєму інтерв'ю, він би не намагався власноруч зґвалтувати Конституцію, право і державу загалом. Я абсолютно підтримую ту частину фракції "слуг народу", які своїми діями показали, що вони хочуть знайти саме законний спосіб виходу із цієї ситуації", – сказала нардепка.

"Законним способом був законопроєкт Разумкова, який вже, здається, три рази заблокував один конкретний депутат від "слуг народу" Дубінський, який асоціюється з одним дуже конкретним олігархом. І таке враження, що між двома частинами фракції "Слуги народу" зараз триває протиборство за сфери впливу", – наголосила Федина.

На її думку, ще одним способом законного виходу із кризи був заклик частини депутатів до суддів КСУ піти у відставку.

"Коли парламент сказав, що "ми не хочемо брати на себе неконституційні дії", це була заява парламентарів, з якою вони вийшли до трибуни, і сказали, що "з огляду на всю цю ситуацію, яка склалася, ми просимо суддів, які проголосували за скасування антикорупційного законодавства, подати у відставку". Звичайно, це не має зобов'язуючої дії, але зрештою, це був крок до потенційного діалогу", – вважає Федина.

Нардепка наголосила, що в цій ситуації важливо було б призначити суддів на вакантні місця в КСУ, але і цього не було зроблено.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

Після цього президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Водночас народні депутати закликали піти у відставку суддів Конституційного Суду, які підтримали рішення щодо електронних декларацій, а попри невідкладність президентського законопроєкту, парламентський комітет підтримав документ спікера Дмитра Разумкова.

Попередній матеріал
Карантин вихідного дня – що про нього думають підприємці та як це відбувається в інших країнах
Наступний матеріал
Трамп робить заяви, які не відповідають дійсності, а Байден лідирує в підрахунку голосів – що відомо про результати виборів у США – включення
Loading...