Конституційний суд
Конституційний суд 5 канал

Зеленський подав на розгляд ВР законопроєкт про звільнення всього складу Конституційного Суду – подробиці

  Читайте по-русски
  Документ визначено як невідкладний

  Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного Суду після нещодавнього скандального рішення щодо неконституційності окремих положень закону про запобігання корупції та статті 366-1 КК України. Про це повідомляється на сайті парламенту. Документ визначено як невідкладний.

  У тексті законопроєкту йдеться про те, зокрема, що рішення КСУ від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків), як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів".

  Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності закону, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу Суду.

  "Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", – уточнюється у прикінцевих положеннях законопроєкту.

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.

  Варто зауважити, посли країн "Великої сімки" висловили стривоженість щодо такого рішення.

  Попередній матеріал
  В Україні одразу два антирекорди: уперше понад 8000 нових випадків COVID-19, 173 людини померли
  Наступний матеріал
  Європейська народна партія привітала "ЄС" з успіхом на місцевих виборах
  Loading...