Віталій Титич
Віталій Титич 5 канал

"Дії Зеленського далекі від здорового глузду": адвокат розкритикував законопроєкт про розпуск КСУ

Читайте по-русски
Всі намагаються обговорювати те, що не є насправді проблемою, вважає Титич

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про припинення повноважень суддів Конституційного Суду не владнає кризу довкола антикорупційного законодавства в Україні, вважає адвокат Віталій Титич. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

"Дії Зеленського не витримують ніякої критики з точки зору права. Ба більше, вони далекі від здорового глузду в широкому контексті", – сказав Титич.

За словами адвоката, законопроєкт Зеленського не спрямований на вихід з конституційної кризи.

"Всі намагаються обговорювати те, що не є насправді проблемою, те, що вирішується дуже простими тактичними кроками. Першу дію, яку треба було зробити після брифінгу громадянина Сліденка (суддя КСУ, доповідач у справі про скасування відповідальності за незаконне збагачення – ред.) – звернутися за роз'ясненням до Конституційного Суду. І після отримання цього роз'яснення зрозуміти, в якій правовій ситуації ми опинилися, констатувати цей факт, і тоді починати щось робити", – сказав Титич.

"Сам Сліденко, перелякавшись тих наслідків, які є, про це дуже чітко артикулював на своєму дуже цікавому брифінгу", – вважає адвокат.

На його думку, це рішення не є величезною подією, яка призвела до якоїсь кризи: "Ця криза була, існувала, і Зеленський про неї добре знав. Це не просто якісь припущення, це факти з кримінального провадження – так звані "плівки Вовка". Там усе це є", – підсумував Титич.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

Після цього президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Попередній матеріал
Розпуском КСУ Зеленський хоче здобути тотальний контроль над країною – нардепка від "Голосу"
Наступний матеріал
Карантин вихідного дня – що про нього думають підприємці та як це відбувається в інших країнах
Loading...