Віталій Портников
Віталій Портников 5 канал

"Втратимо демократичну державність, до якої звикли": Портников про загрозу рішення КСУ щодо декларування

Читайте по-русски
Розпуском КСУ ми можемо ще більше віддалитися від досягнень Революції Гідності, вважає журналіст

Після місцевих виборів Україна опинилась у глибокій конституційній кризі, зазначив журналіст і політичний експерт Віталій Портников. Про це він сказав в ефірі авторської програми "ПОЛІТКЛУБ" на "5 каналі".

За його словами, рішення Конституційного Суду України призвело до серйозної політичної кризи. Воно навіть поставило під питання досягнення Революції Гідності і процесу 2014-2019 років, коли Україна стрімко розвивалася в напрямі цивілізованого світу, європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Рішення Конституційного Суду, як ми усвідомлюємо, поставило під питання не тільки цей розвиток, не тільки антикорупційну боротьбу, а й вектор реального розвитку України. Воно нагадало нам, що олігархи, які продемонстрували свої можливості під час президентських і парламентських виборів 2019 року, є справжніми керманичами тих процесів, які відбуваються в нашій країні і навколо неї", – зазначив Портников.

"Однак якщо підійти до врегулювання ситуації з Конституційним Судом із тим інструментарієм, який пропонує нам чинний президент Володимир Зеленський, ми можемо опинитися ще далі від досягнень Революції Гідності, ніж були дотепер – на дистанції, яка є досить короткою до авторитаризму", – вважає журналіст.

Проте, як зазначає Портников, в Україні не може бути авторитаризму російського чи білоруського типу – хоча б тому, що місцеві вибори продемонстрували зниження довіри до чинної влади: "Ані сам президент, ані його прихильники з партії "Слуга народу" зараз не користуються довірою більшості населення", – зазначив експерт.

Портников наголосив, що відповідальна частина української політичної еліти і українські громадяни мають подумати про те, як витягати країну з тієї ситуації, у якій вона опинилася.

"Як не допустити нової конституційної кризи, як не допустити зловживання владою – як з боку президента Володимира Зеленського та його найближчого оточення, так і з боку олігархічних кланів, і тих, хто готовий навіть у мантіях суддів працювати на користь цих кланів", – зауважив експерт.

"Якщо ми не вирішимо всіх цих проблем, ми, звичайно, втратимо з вами державність у тому вигляді, до якого ми з вами звикли – демократичну державність, державність, що здатна розвиватися", – підсумував Портников.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

Після цього президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Попередній матеріал
У Національному інституті імені Амосова немовляті зробили унікальну операцію на серці
Наступний матеріал
Чекалкин: "95 квартал" на орбіту політичної сатири випустив саме Медведчук
Loading...