Олександр Тупицький
Олександр Тупицький 24tv.ua

Голова КСУ заявив, що поданий до ВР законопроєкт Зеленського "має ознаки конституційного перевороту"

  Читайте по-русски
  Тупицький стверджує, що законопроєкт Зеленського порушує Конституцію

  Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький назвав законопроєкт президента, який пропонує припинити повноваження суддів КС, таким, що має ознаки конституційного перевороту. Про це Тупицький заявив на пресконференції 30 жовтня, інформує кореспондентка "5 каналу" Анна Рибалка.

  "Сьогодні з'являється проєкт закону – за ніч його склепали – № 4288, який має ознаки конституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю, бо це порушення 149 ст Конституції України. Що повинно відбутися у парламенті у вівторок? Це законом чи постановою скасувати рішення КС. Чого тоді не указом президента? Нащо залучати парламент у таку неконституційну справу? Одна особа взяла на себе відповідальність, тому що ініціатива ж президентська, і скасувала указом рішення КСУ. Так простіше давати цьому оцінку. Результат-то однаковий, але не треба підв'язувати колективну відповідальність, за якою ніхто не відповідає. Другий момент – цим же законом розформувати склад КС", – заявив суддя.

  Тупицький сказав, що не здивується, якщо це станеться, бо раніше Міхеїл Саакашвілі вже висловлював думки, щоб перетворити КС на палату Верховного Суду. "Це також варіант, але в недорозвинутих країнах", але "дивуватися тут нема чому", заявив суддя.

  Він також переконаний, що "все може відбуватися дуже швидко, бо тут же головне монобільшість", але він не розуміє, чому за все повинен відповідати КС: "Ну, ви парламентарі, ну, будь ласка, створюйте такі закони, погоджуйте якось з опозицією, з усіма, ви єдиний парламент, ви покликані працювати заради країни – щоб не зверталися до КС, або щоб мінімізувати. Ви ж подивіться, що сьогодні робиться? Закон ще не зміг прожити місяць, а вже є подання до КС. Закон – подання, закон – подання. Нас закидали! Треба щось змінювати, або робити реформу і робити якісь фільтри до цього. Бо так неможливо".

  Він також додав, що КС можна реформувати, але тільки конституційним способом.

  Як повідомляв 5.UA, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції". 

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Згодом НАЗК за розпорядженням Кабміну знову тимчасово відкрило доступ до реєстру е-декларацій.

  Попередній матеріал
  В Європі виявили новий штам коронавірусу
  Наступний матеріал
  "ЄС" вимагатиме проведення в Борисполі нових виборів міського голови
  Loading...
  У НАЗК назвали 5 наслідків скандальних рішень КСУ

  У НАЗК назвали 5 наслідків скандальних рішень КСУ

  "Суддям час до Ростова": під КСУ пройшла акція протесту – що відомо (оновлено)

  "Суддям час до Ростова": під КСУ пройшла акція протесту – що відомо (оновлено)

  ВАКС розглядає 17 справ за статтею, яку КСУ визнав неконституційною

  ВАКС розглядає 17 справ за статтею, яку КСУ визнав неконституційною

  Брифінг голови Конституційного Суду України

  Брифінг голови Конституційного Суду України

  Зеленський подав на розгляд ВР законопроєкт про звільнення всього складу Конституційного Суду – подробиці

  Зеленський подав на розгляд ВР законопроєкт про звільнення всього складу Конституційного Суду – подробиці

  НАЗК знову відкрило доступ до реєстру е-декларацій

  НАЗК знову відкрило доступ до реєстру е-декларацій