Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Відповідальність за руйнування антикорупційної інфраструктури несе особисто Зеленський – Порошенко про рішення КСУ

Читайте по-русски
Політик закликав європейських партнерів не карати всіх українців за гріхи влади

Руйнування антикорупційних органів та антикорупційного законодавства завдає удару по відносинах України із Заходом, Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки. Провокує глибоку кризу у стосунках з міжнародними партнерами та суперечить Угоді про асоціацію.

Таким чином лідер "Європейської солідарності", п'ятий Президент України Петро Порошенко прокоментував скандальне рішення Конституційного Суду України щодо скасування відповідальності за недостовірне декларування.

Порошенко наголосив, що такі дії йдуть урозріз із Конституцією України, із її положеннями щодо стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

"Зрозуміло, що тепер під більшу загрозу потрапив безвіз. Навіть українські дипломати в закритому листуванні б'ють тривогу. Нагадаю, Зеленський особисто запевняв, ніби з безвізом – усе гаразд. Або свідомо говорив неправду, або навіть не здатен усвідомити глибину проблеми", – зауважив політик.

І зазначив: "Те, що сталося вчора, справді заслуговує засідання РНБО. По формі все правильно. А по суті – це знущання. Тому що співавторами подання до Конституційного Суду були народні депутати з групи "За майбутнє", неформальним лідером якої є близький політичний та бізнесовий партнер Зеленського пан Коломойський. Тож у нас більше ніж достатньо підстав вважати, що персональну відповідальність за руйнування антикорупційної інфраструктури несе особисто Володимир Зеленський".

За словами Порошенка, є кілька причин, чому це відбувається.

"Перша відповідь лежить на поверхні. Це намагання Зеленського убезпечити "слуг" від претензій з боку антикорупційних органів, для чого треба покласти край їхній незалежності. Інша відповідь – глибша. Показово, що до ключових рішень у цьому напрямі дотичні відверто проросійська "ОПЗЖ", з якою "Слуги" планують формувати коаліцію на місцях, та олігархічна партія "За майбутнє". Коломойський давно говорить, що Україні слід повернутися до сфери російського впливу. Отже, зрозуміло, чому саме їхні представники є авторами подань до Конституційного Суду. Це вже геополітика", – вказав Порошенко.

Він закликав усіх європейських партнерів не карати звичайних українців за гріхи влади – позбавленням безвізу.

"Кого слід покарати – це всіх осіб, причетних до руйнації антикорупційної інфраструктури, тотального згортання реформ, гальмування України на шляху до Європи. Хай собі вільно мандрують не до Куршавеля, Монако чи Зальцбурга, а до Ростова, Москви і Магадана. Щоб виправити ситуацію, дав завдання народним депутатам від нашої фракції негайно підготувати законопроєкт, який залатає всі прогалини в антикорупційному законодавстві за останні 1,5 року і зможе запобігти кризі у стосунках України з Євросоюзом, в яку нас занурює організаційно та інтелектуально імпотентна українська влада", – резюмував лідер "ЄС".

Як повідомляв 5.UA, 28 жовтня 2020 року, КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. А це своєю чергою заблокувало призначення переможців місцевих виборів.

Як стало відомо з листа посла України при ЄС, у Євросоюзі вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу.

Попередній матеріал
Чи будуть дружити Одеська та Харківська "ОПЗЖ"-республіки – "Час Ч"
Наступний матеріал
Філатов про будівництво зливової каналізації у Дніпрі: "Це розв'язання проблеми, за яку не бралися за всі роки незалежності"
Loading...
У Євросоюзі вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу – посол

У Євросоюзі вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу – посол

Зеленський скликає термінове закрите засідання РНБО

Зеленський скликає термінове закрите засідання РНБО

Захищали суддів: у КСУ пояснили, навіщо скасували е-декларування

Захищали суддів: у КСУ пояснили, навіщо скасували е-декларування

Закриття КСУ е-декларування заблокувало призначення переможців місцевих виборів – НАЗК

Закриття КСУ е-декларування заблокувало призначення переможців місцевих виборів – НАЗК

КСУ скасував покарання за брехню в деклараціях – реакція на скандальне рішення і чим це загрожує

КСУ скасував покарання за брехню в деклараціях – реакція на скандальне рішення і чим це загрожує

Голова КСУ не задекларував землю в Криму, придбану за російськими законами – "Схеми"

Голова КСУ не задекларував землю в Криму, придбану за російськими законами – "Схеми"