Конституційний Суд України
Конституційний Суд України Shutterstock

Захищали суддів: у КСУ пояснили, навіщо скасували е-декларування

  Читайте по-русски
  У Конституційному Суді впевнені – немає жодної країни у світі, де виконавча влада контролювала б судову

  У Конституційному Суді України заявили, що скасували е-декларування, аби захистити суддів від тиску на них органів виконавчої влади. Про це у коментарі виданню "РБК-Україна" заявив суддя-доповідач КСУ Ігор Сліденко.

  За його словами, перевіряти суддів повинні тільки органи судової ж гілки влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки слуг Феміди, тому скасував норму для усіх категорій чиновників.

  "Так, так буде якийсь час, поки законодавець не врегулює ситуацію. Так, зараз за фактом ці норми ні до кого не застосовуються, тому що так законодавець сформулював норму, що її не можна розділити", – сказав Сліденко.

  З його слів, немає жодної країни у світі, де виконавча влада контролювала б судову. При цьому він заявив, що електронне декларування "зберігається в повному обсязі та поширюється на всіх осіб".

  Водночас він визнав, що на нього самого НАЗК був складений адмінпротокол за несвоєчасне декларування. Але винним себе не вважає, тому відмовився брати самовідвід. Каже, що пропустив момент для декларування зарплати в січні 2020 року, бо відпочивав за кордоном під час новорічних і різдвяних свят.

  "Так, формально я порушив припис закону, але у мене були об'єктивні обставини. Та навіть якби я просто забув, у чому тут злочин?!" – обурився слуга Феміди.

  Як повідомляв 5.UA, вчора, 28 жовтня 2020 року, КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.

  Попередній матеріал
  Дитячий Halloween у Boboti ‒ подаруйте малюкам незабутні враження
  Наступний матеріал
  Український нацгвардієць здобув "золото" на змаганнях із плавання в Угорщині
  Loading...