Інна Совсун
Інна Совсун 5 канал

"Розворот антикорупційної реформи": нардепка від "Голосу" про рішення КСУ щодо декларування

Читайте по-русски
Ситуація із рішенням КСУ є черговим нагадуванням, що в Україні досі не проведено судову реформу, зазначила Совсун

Попри чимало технічних труднощів, декларування як механізм виведення на світло політиків та чиновників працювало. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" сказала народна депутатка від "Голосу" Інна Совсун.

За її словами, завдяки декларуванню політиків та чиновників люди бачили реальні статки тих, хто ними керує.

"Було відкрито багато справ по деклараціях, було витрачено багато державних ресурсів, щоб ці справи відкрити. Зараз НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції – ред.) вимушене ці справи закривати. Зараз громадяни вже не мають доступу до декларацій", – сказала Совсун.

"Безперечно, це є розворот антикорупційної реформи в умовах, коли абсолютна більшість громадян вважає, що корупція є ключовою проблемою країни. І в цих умовах рішення Конституційного Суду є абсолютно неприйнятним. Звичайно, що з юридичної точки зору юристи "Голосу" ще вивчають це рішення, але суто політично ми розуміємо, що це є розворот антикорупційної реформи", – вважає нардепка.

Совсун зазначила, що ця ситуація є черговим нагадуванням, що в Україні досі не проведено другу за важливістю реформу – судову.

"Для того, щоб такого рішення не трапилося, треба було провести судову реформу. На жаль, у нас президенти змінюються один за одним, обіцяють провести судову реформу, але в результаті ми маємо те рішення, яке ми маємо, коли Конституційний Суд ухвалює рішення, не діючи в інтересах суспільства", – підсумувала Совсун.

Нагадаємо, Конституційний Суд України визнав частково неконституційною антикорупційну реформу. КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України та відповідні контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Ця стаття запроваджувала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Попередній матеріал
Призначення нового спікера української делегації в ТКГ: чим відомий Арестович – відео
Наступний матеріал
Олімпійський коледж ім. Піддубного – що відомо про конфлікт довкола навчального закладу
Loading...