Безвізовий поїзд
Безвізовий поїзд facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

У Євросоюзі вважають рішення КСУ підставою для призупинення безвізу – посол

Читайте по-русски
Крім збереження безвізового режиму, мовиться також про співпрацю з МВФ та інтеграцію до енергетичного ринку ЄС

Європейський Союз може тимчасово призупинити безвізовий режим з Україною через рішення Конституційного Суду про скасування відповідальності за недостовірне декларування. Про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, текст якого має в розпорядженні "Європейська правда".

У листі також ідеться, що у Брюсселі занепокоєні скандальними рішеннями Конституційного Суду. Євроспільнота нагадує, що одним з офіційних чинників для запуску механізму призупинення дії безвізу є відхід держави від тих критеріїв, яких вона досягла для його отримання.

Зазначається, що незалежність та стійкість антикорупційної інфраструктури є також запорукою досягнення низки стратегічних цілей у відносинах з Євросоюзом. Окрім збереження безвізового режиму, серед них також і співпраця з Міжнародним валютним фондом, інтеграція до енергетичного ринку ЄС, поширення на Україну режиму внутрішнього ринку сфери телекомунікацій, інтеграція до єдиного цифрового ринку тощо.

У Брюсселі пропонують Києву у стислий термін створити робочу групу, до якої увійшли б представники Верховної Ради, Офісу президента, суддівського самоврядування та наукових кіл, які могли б напрацювати зміни до Конституції України щодо створення державних органів зі спеціальним статусом.

Як повідомляв 5.UA, 28 жовтня 2020 року, КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. А це своєю чергою заблокувало призначення переможців місцевих виборів.

Попередній матеріал
На Сумщині підтримка "Європейської солідарності" суттєво зросла – Акпєров
Наступний матеріал
Патріот, який у військових цілях використовував "чорну пропаганду" – Арестович про своє призначення в ТКГ
Loading...