Леся Василенко
Леся Василенко 5 канал

Розпуском КСУ Зеленський хоче здобути тотальний контроль над країною – нардепка від "Голосу"

Читайте по-русски
Конституційна криза повністю лежить на плечах глави держави, вважає Василенко

Розпуск Конституційного Суду президентом є абсолютно неприпустимим для будь-якої демократичної країни, зазначила народна депутатка від "Голосу" Леся Василенко. Про це вона сказала в ефірі ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

"Ця конституційна криза повністю лежить на плечах глави держави. Президент почав з того, що була висловлена неймовірна довіра народу до нього, до команди "Слуги народу". Але, на жаль, ця довіра за дуже короткий час абсолютно і повністю підірвана. Прикладом того є результати на місцевих виборах. Це зафіксований результат краху довіри до "Слуги народу" абсолютно по всій країні", – вважає Василенко.

За її словами, у теперішній ситуації ми можемо трохи загальмувати роботу КСУ, поки не приведемо все в належний стан, але повністю розпускати Конституційний Суд не можна.

"Я промовчу, що це означає з юридичної точки зору, але навіть з політичної точки зору це означає, що президент намагається вибудувати собі свою власну вертикаль і тотальний контроль в країні над усіма процесами. А це є абсолютно неприпустимо для будь-якої демократичної країни", – сказала нардепка.

"В мене риторичне запитання: чи всі вірять у те, що президент Зеленський не знав, що в Конституційному Суді готується ось таке рішення про визнання антикорупційних законів неконституційними? Особисто я в це не вірю", – зазначила Василенко.

Нардепка наголосила, що про російський вплив на Конституційний Суд заявляли в РНБО.

"Є СБУ, яке би мало президенту доповісти, є колосальний штат у Конституційному Суді, є врешті-решт пан Веніславський, який є представником президента в Конституційному Суді, і робота якого полягає саме в тому, щоб доносити до президента, до Офісу президента всю інформацію, яка може спричинити ті події, які сталися", – підсумувала Василенко.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

У НАЗК заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

Після цього президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

 

Попередній матеріал
Низка телеканалів США перервали трансляцію брифінг Трампа – причини
Наступний матеріал
"Дії Зеленського далекі від здорового глузду": адвокат розкритикував законопроєкт про розпуск КСУ
Loading...