Нардепи від "Слуги народу"
Нардепи від "Слуги народу" 5 канал

Закидали одне одному держзраду: через що нардепи посварилися в Раді – включення

Читайте по-русски
Народні депутати від "ЄС", зокрема, висловили обурення через виступ "слуги народу" на каналі російських пропагандистів

Фракції "Слуга народу" і "Європейська Солідарність" обмінялися звинуваченнями в державній зраді. Відповідні заяви представники фракцій озвучили на засіданні 29 жовтня. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Леся Головата, яка нині перебуває в Раді. 

Депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв звинуватив фракцію "ЄС" у "виконанні плану з роздмухування ненависті в суспільстві", оскільки вони не вибачилися за слова своєї депутатки Софії Федини стосовно президента Володимира Зеленського. Потім до трибуни вийшли всі "слуги народу".

Потураєв сказав: "Думаю, що ми маємо визначити деякі "червоні лінії" самі, бо ми ще, на жаль, молода демократія, ми не знаємо поки, що це, – вільна думка і свобода слова, коли публічно лунають заклики до заколоту… заклики до знищення верховного головнокомандувача та голови держави... чи, можливо, це – державна зрада". Він додав, що дати оцінки таким закликам повинні правоохоронці.

Своєю чергою нардеп Софія Федина сказала: "Я сказала, що на передовій стріляють. Не стріляють? Там не розриваються гранати? Там хіба не небезпечно? Не накривають із забороненого озброєння? Це була, перше, емоційна реакція на ситуацію в Золотому, а друге – це реакція на ті тенденції, які ми маємо в сьогоднішньому суспільстві. Я вважаю, що президенту це треба розцінювати як попередження, що не треба купатися тільки у своїй "теплій ванні", а треба слухати й людей, які мають іншу точку зору, особливо військових". 

Слово також взяла депутат від "Європейської Солідарності" Яна Зінкевич, яка згадала нещодавній виступ "слуги народу" на каналі російських пропагандистів.

Зінкевич сказала: "Наша партія висловлює обурення участю народного депутата від партії більшості у пропагандистських шоу. Євген Шевченко показав себе зрадником і колаборантом… Він наговорив не тільки на вибачення. На початку ефіру він заявив, що говоритиме від імені української влади і запропонував зустрітися напряму з керівником терористів. Це державна зрада".

За її словами, Шевченка повинна взяти під варту СБУ, а перед ВР має зняти з нього недоторканність.

"Сподіваюся, у "Слузі народу" пам'ятають, що вони слуги народу, а не Кремля, і самі ініціюють кримінальну справу проти колаборанта. Натомість вони роблять нападки на нашого депутата Софію Федину. Емоційний виступ Софії Федини – це словесна реакція ветеранів, і вона висловила те, що звучить у думках мільйонів, і вона має право на цю думку", – сказала Зінкевич.

Вона також нагадала, що пішла у 18 років на фронт, а президент "4 рази ухилявся від повістки в армію".

"Влада має чітко розуміти: з нами так не можна – ні з ветеранами, ні з громадянським суспільством, ні з волонтерами", – наголосила Зінкевич.

На це вийшов до трибуни Шевченко. Він наголосив, що СБУ має оцінювати не його слова, а слова Федини.

На це попросив слова нардеп від "ЄС" Артур Герасимов. Але спікер Ради Дмитро Разумков відмовив у репліці. 

Нагадаємо, під час візиту Зеленського на Луганщину один з добровольців запитав, чи зустрінеться Володимир Зеленський із ветеранами, щоб обговорити акції. На це президент відповів, що приїхав обговорити заплановане розведення, а не акції. Між співрозмовниками виникла суперечка, у якій Зеленський наголосив: "Ти мені взагалі ніяк не можеш ультиматуми озвучувати".

Опонентом президента виявився ветеран АТО і голова Миколаївського Нацкорпусу Денис Янтар. За словами добровольця, Зеленський уже поза камерами повернувся і просив прибрати зброю.

Як згодом прокоментував сам Зеленський, про озброєних людей йому повідомили місцеві і тому він вирішив дізнатися, хто вони. Саму суперечку назвав "емоційною розмовою", а про суть конфлікту промовчав.

Попередній матеріал
На форумі в Маріуполі Зеленський і Пристайко прокоментували розведення військ у Золотому – включення
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...