Зеленський
Зеленський 5 канал

На форумі в Маріуполі Зеленський і Пристайко прокоментували розведення військ у Золотому – включення

Читайте по-русски
Процес розпочався о 12-й годині, приводом для цього стала семиденна тиша на цій ділянці

Розведення військ у Золотому таки розпочалося. Це офіційно підтвердила прес-служба Операції Об'єднаних сил. Повідомлення з'явилося на Фейсбук-сторінці штабу, передає "5 канал".

Кажуть, процес розпочався о 12-й годині, приводом для цього стала семиденна тиша на цій ділянці. Там зауважили, що всі атаки, про які повідомляли у зведеннях минулого тижня – відбулися поза ділянкою розведення. Процес триває дзеркально і його тримають на контролі представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Водночас першим про початок розведення повідомив міністр закордонних справ. Сказав це Вадим Пристайко журналістам у межах першого інвестиційного форуму, який стартував в Маріуполі.

"Розведення відбувається на ділянці, де не було пострілів понад сім днів. І це за нашими даними і за даними ОБСЄ. Все спокійно. Все контрольовано", – заявив президент Зеленський.

"Із трьох ми розвели повністю в одній – в Станиці Луганській ми будуємо міст, можете поїхати подивитися, наскільки він реально стає сучасним. І тепер друге питання – ми розводимо в Золотому. Залишилося Петрівське. Ми розводимо зараз, ми будемо прямо починати, як ми з вами говоримо, Петрівське. І це всі ми як радники зовнішньополітичні президентів домовилися для саміту", – казав міністр Пристайко.

Щодо самого форуму – озвучити нові правила гри у сфері бізнесу та допомогти знайти інвесторів і донорів для стратегічно значущих проєктів – це головне завдання, яку ставить на меті президент.

Серед тих, про які вже відомо, це відновлення водогону для західної частини Донеччини, та будівництво залізничної гілки Лантратівка – Нова Кіндрашівка на Луганщині. Питання залізничного сполучення там постало від початку бойових дій. Бо після окупації частини області, 9 районів залишилися відрізаними від Укрзалізниці. Враховуючи те, що це аграрний регіон, гостро постало питання вивозу зерна, і ще більш гостро стоїть проблема постачання вугілля на Луганську теплоелектростанцію, розташовану у Щасті. На реалізацію проєкту потрібно понад 2,5 мільярди гривень. Інвесторів влада Луганщини збирається знайти саме на форумі.

"На сьогодні північ області, Міловський і Марківський район тупикові. Далі залізнична гілки виходила на Росію. А опосередковано вона була з’єднана через Луганськ і південь області. Всі розуміють, що це потрібно області, незважаючи на те, наскільки швидко ми повернемо непідконтрольну територію. На сьогодні все одно ця територія, їй потрібно мати свою залізничну гілку. Тому що північ області напряму буде з’єднуватися зі Сватовим і далі йти в Україну", – зауважив начальник департаменту економічного розвитку Луганської обладміністрації Сергій Медведчук.

Маріуполь для проведення форум обрали не випадково. Місто жило в окупації і отримало свободу, такої самої економічної свободи прагне теперішня влада і для України. Саме тому залучають міжнародних інвесторів та фінансових донорів. Про це нам розповіла Оксана Нечипоренко, співорганізатор форуму.

"Місцем проведення форуму обрали Маріуполь. Це надзвичайно нестандартно. Вперше в історії України. Близько 700 учасників, а ми розпочинали з 200, а нам казали, що ніхто сюди не долетить і не доїде. Приїхали і прилетіли в Маріуполь. Це всі міжнародні фінансові організації на рівні віцепрезидента, це топ-інвестиційні компанії, які в Україну навіть не долітали, а тут вони доїхали, це представники бізнесу, які вже інвестують в Україну. Губернатори областей. Вони тут, щоб боротися за інвестиції і боротися за інвесторів", – сказала радниця прем'єр-міністра.

Варто зазначити, що на відкриття форуму Зеленський приїхав після не менш значущої події. Він відкрив так звану дорогу життя. Це траса Маріуполь – Запоріжжя, на якій врешті завершилися роботи і тепер шлях з Маріуполя до мирної території країни став простішим.

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого

Попередній матеріал
"Какая разніца": у Києві презентували фільм "Соловей співає" про мовне питання в Україні – подробиці
Наступний матеріал
Закидали одне одному держзраду: через що нардепи посварилися в Раді – включення
Loading...

Проблеми з комунікацією: у штабі ООС спочатку спростували, а потім підтвердили розведення сил у Золотому

Пристайко заявив про початок розведення сил у Золотому: наступним буде Петрівське (оновлено)

"Жодної мови про штурм": у поліції запевнили, що не виселятимуть "Нацкорпус" із Золотого-4

До добровольців у Золоте-4 приїхали поліцейські – ЗМІ

Добровольці у супроводі поліції вивезли зброю із Золотого-4 – Троян

Імітували готовність до розведення сил: окупанти обстріляли українських військових на Донеччині