Стефанчук і Разумков
Стефанчук і Разумков 5 канал

Депутатів каратимуть за прогули засідань Ради та комітетів – як саме

  Читайте по-русски
  Також, згідно з законом, народні депутати перед відкриттям кожного пленарного засідання мають реєструватися в залі засідань

  Президент підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України".

  Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

  Крім того, глава держави підписав зміни до Регламенту ВР щодо припинення відшкодування нардепу витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Ради або засідань комітетів ВР.

  "25.10.2019 Повернуто з підписом від президента", – зазначено в таблиці статусу законопроєкту.

  Зміни до закону Рада ухвалила 16 жовтня. Рішення підтримали 265 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти.

  Закон визначає, що депутату не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням повноважень за відповідний календарний місяць, якщо він протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано.

  Припинення відшкодування таких витрат нардепам здійснюватиметься за розпорядженням голови Верховної Ради, яке видається на підставі рішення Регламентного комітету, що прийматиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом ВР.

  Також, згідно із законом, народні депутати перед відкриттям кожного пленарного засідання мають реєструватися в залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки "за".

  У разі, якщо народний депутат не зареєструвався в такий спосіб, але протягом пленарного засідання здійснював голосування з питань порядку денного, він таки вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

  Дані участі народних депутатів у не менш як 70% голосувань є підставою для нарахування їм зарплати за час участі у пленарних засіданнях. Облік їхньої участі в голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а відповідні дані оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на сайті парламенту.

  Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України" та вводиться в дію з першого дня наступного місяця після опублікування.

  Попередній матеріал
  Загадкова смерть 39 китайців: британська поліція затримала ще двох підозрюваних
  Наступний матеріал
  В ЄС не узгодили перенесення Brexit на пізніший термін – подробиці
  Loading...

  Президент хоче скоротити кількість нардепів до 300 – з'явився текст законопроєкту

  Зеленський призначив свого представника в Раді

  Експерт оцінив оновлення ВР: "Багато старих політиків не пішли у нове скликання, але відправили делегатів"

  Рахунок 2:0 не на користь Банкової: Рада не звільнила двох міністрів і очільника СБУ – сюжет із ВР

  У пошуках конструктиву та поваги: як АПУ та Рада обмінювалися "люб'язностями"

  "Жовті жилети" – це наслідок підбору людей з народу, і ми на такому самому шляху: Мартиненко порівняв Зеленського з Макроном