Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Вибачалися за кнопкодавство та голосували за "євробляхи": день у ВР

Читайте по-русски
Депутати від фракції "Слуга народу" визнають: претензій до членів ЦВК за їхню роботу під час цьогорічних виборів у них немає

Вибачалися за кнопкодавство, голосували на користь власників "євроблях" та обговорювали нові кроки президента. У четвер на ранковому засіданні Верховної Ради депутатам вистачало роботи. Утім так і не дійшло до питання розпуску ЦВК.

Розпуск Центральної виборчої комісії – цієї пропозиції Володимира Зеленського зранку четверга в порядку денному немає. Утім у кулуарах ця тема – чи не головна перед ранковим засіданням Ради. Серед депутатів одностайності щодо такої ініціативи президента немає.

Депутати від фракції "Слуга народу" визнають: претензій до членів ЦВК за їхню роботу під час цьогорічних виборів у них немає. Але є питання до інших аспектів їхньої діяльності.

"За серпень-місяць члени ЦВК нарахували собі премій до 400 тис. А за що такі гроші? Це державний бюджет. Якщо ми можемо пояснити пенсіонеру, чому він повинен жити за 2 тис. грн на місяць, то як пояснити 400 тис. для члена ЦВК?" – запитує народна депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук.

Решта нардепів поки що вивчають цю ситуацію, обговорюючи на рівні своїх фракцій.

"Ми вже звикли до того, що за вказівкою голосує більшість. І вчора комітет це підтвердив, що особливо не вникають і загалом ніякої логіки немає", – знизує плечима нардеп від "Європейської солідарності" Ахтем Чийгоз.

На ранковому засіданні питання розпуску ЦВК так і не порушують. Натомість згадують іншу нашумілу історію попередніх днів. Фракція "Слуга народу" вибачається за кнопкодавство своїх двох представників. Далі слово дають самим кнопкодавам, які пообіцяли віддати свою місячну зарплату на благодійність.

Далі нардепи встигають опрацювати кілька законопроєктів. Зокрема – в першому читанні ухвалюють президентський "Про оборону України", у якому затверджений план дій у разі збройної агресії чи конфлікту. А потім беруться за відтермінування штрафів за порушення правил ввезення до України автомобілів на закордонній реєстрації.

"Пропонуємо прийняти за основу і в цілому законопроєкт президента, і ще на 90 днів відтермінувати строк накладення штрафних санкцій для порушників режиму тимчасового ввезення автомобілів на митну територію України. Щоб зняти вже не політичну, не економічну, а соціально-політичну напругу в суспільстві", – виступає представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

На це відповідає нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк: "Фактично, ми вже раз продовжили дію – 180 днів на 270. І зараз показуємо іншим нашим громадянам, що закон можна порушувати, що строки штрафів будуть продовжені. І показуємо, що закон не рівний для всіх".

Врешті за рішення продовжити відтермінування штрафів проголосували 276 депутатів. За даними Державної фіскальної служби, в Україні на початок вересня перебували понад 700 тис. авто на іноземних номерах. Із них майже 200 тис. – із порушенням термінів.

Петро Троць, Юрій Усік, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Людям з проукраїнською позицією стало нелегко": як з ОРДЛО повернулися 54 ув'язнених
Наступний матеріал
Мешканців лівого берега Києва непокоїть дим і сморід – нарікають на завод "Енергія"