Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Презапуск судової реформи та покарання нардепів-прогульників – що планують розглянути в Раді

  Читайте по-русски
  Депутати, зокрема, мають намір запровадити електронний документообіг у парламенті

  У середу, 16 жовтня 2019 року, Верховна Рада планує ухвалити закон про покарання депутатів за прогули пленарних засідань і невідвідування комітетів. Про це йдеться у порядку денному засідання, опублікованому на сайті парламенту.

  Відповідний законопроєкт №1035-2 "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України" передбачає позбавлення парламентаріїв заробітної плати у разі пропуску ними більш як 30% голосувань при ухваленні рішень ВР або понад 50% засідань комітетів, членами яких вони були обрані. Розгляд у другому читанні цього законопроєкту є другим питанням порядку денного в середу.

  Розпочати ж засідання депутати планують із завершення розгляду поправок до законопроєкту №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування". Цей документ головним чином передбачає скорочення складу Верховного Суду до 100 суддів і зменшення кількості членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів із 16 до 12 членів.

  Депутати також мають намір запровадити електронний документообіг у парламенті, ухваливши у другому читанні законопроєкт №1044-1 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом".

  Крім того, друге читання в Раді має пройти законопроєкт №0906 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби)", ухвалення якого передбачає створення повноцінного сержантського корпусу в ЗСУ.

  У Раді також передбачається економічного боку питання та ратифікації міжнародних угод.

  Традиційно в середу депутати працюватимуть у пленарному режимі протягом ранкового засідання, яке завершиться о 14:00. На решту дня, згідно з порядком денним, передбачена робота в комітетах, фракціях і групах. Зокрема, о 15:00 має відбутися засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, під час якого генеральний прокурор Руслан Рябошапка планує представити інформацію про хід реформування органів прокуратури.

  Як повідомляв 5.UA, стало відомо, коли мають розглянути проєкт держбюджету на 2020 рік. 

  Попередній матеріал
  Наступ у Сирії: ЄC призупинив експорт зброї до Туреччини
  Наступний матеріал
  У Японії штучний інтелект навчили виявляти аневризми мозку
  Loading...