Ринок праці
Ринок праці відкриті джерела

Зарплата молоді: у Верховній Раді пропонують не оподатковувати доходи молодих фахівців

  Читайте по-русски
  Це допоможе вивести ринок зайнятості з тіні, вважає автор законопроєкту

  Нардеп від "Слуги народу" Олексій Кучер зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2250, яким пропонує звільнити роботодавців від сплати єдиного соцвнеску за працівників, які не досягли 27-річного віку. Текст законопроєкту опублікований на сайті Верховної Ради і наразі опрацьовується у профільному комітеті.

  Документом пропонується звільнити роботодавців від сплати єдиного соціального внеску за працівників віком до 27 років, а також встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб для працівників цього ж віку. Про це йдеться в обгрунтуванні документа.

  Автор ініціативи вважає, що запропоновані зміни допоможуть вивести ринок зайнятості з тіні, роботодавцям буде вигідно офіційно працевлаштовувати працівників, а після досягнення останніми 27-річного віку вони продовжать працювати законно. Також будуть мінімізовані корупційні ризики при проведенні перевірок контролюючими органами, адже роботодавцю буде вигідніше працевлаштовувати працівників офіційно.

  Нині ж, пояснює Кучер, зважаючи на розмір мінімальної зарплати, роботодавець має за власний кошт сплатити за свого працівника єдиний соцвнесок – 918,06 гривень, утримати з працівника податок на доходи фізичних осіб – 751,14 гривень та військовий збір – 62,60 гривень.

  "За таких умов, враховуючи фінансові втрати, роботодавці надають перевагу більш досвідченим працівникам та не беруть на роботу студентів або молодих спеціалістів. У свою чергу, молоді спеціалісти також обирають "неофіційне" працевлаштування, адже із заробітної плати за свій рахунок необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір", – пояснює автор законопроєкту. І додає, що багато випускників виїжджають за кордон на "заробітки" адже, не змогли працевлаштуватися на Батьківщині.

  Нагадаємо, за словам прем'єр-міністра Гончарука, КМУ не планує підвищувати податки, а навпаки, створюватиме стимули для розвитку бізнесу.

  Попередній матеріал
  "Прийняття рішень – це не натискання кнопочок": Ляпіна про роботу парламенту щодо внесення податкових змін
  Наступний матеріал
  Іловайська трагедія: військова прокуратура вилучить в ОПУ документи, пов'язані з розслідуванням