vremya4e.com

У Польщі назріла кадрова криза: працедавці бояться виїзду українців до Німеччини – DW

Польський бізнес готовий боротися за українських працівників

Польські працедавці почали піднімати зарплати. Усе через те, що в Польщі – кадрова криза. Про таке пише DW.

Видання інформує, за даними міністерства інвестицій і розвитку Польщі, до 2020 року країна втратить півмільйона працездатного населення. А за десять років з 20 мільйонів необхідних працівників в Польщі буде лише 16 мільйонів. Головна причина, за даними міністерства, – падіння демографічних показників. Друга причина – виїзд польських працівників до країн Європи, де зарплати в кілька разів більші від польських. Тому боротьба за українців, як робочу силу, посилюється, конкуренція між польськими підприємцями зростає.

Як інформує DW, за результатами дослідження "Барометру трудової міграції", що його підготувала польська компанія Personnеl Service, якщо ще півроку тому українці працювали в 19% польських фірм, то вже у вересні – у 23%.

Також зросла кількість працедавців, які хочуть найняти українців. "Заробітні плати поляків і українців стали ближчими. Потреба в кадрах зі Сходу так швидко росте, що роботодавці мусять пропонувати їм привабливі умови, наближені до пропонованих співвітчизникам", – розповідає спеціаліст Луіза Рослонь з Personnel Serwis. Нині, за даними компанії, третина українських робітників отримує до 3 тисяч злотих (693 євро) на місяць, ще третина – до 3,5 тисячі. І лише 15% заробляють понад 3,5 тисячі злотих (808 євро).

DW також пише, що віднедавна польські працедавці почали відчувати страх через конкуренцію з працедавцями з Західної Європи, зокрема, Німеччини, де політичні сили вже погодили міграційну політику і готові голосувати. Тому, щоб втримати українського працівника польські працедавці почали покращувати умови праці українців. Уже зараз, крім зарплати, вони пропонують різні бонуси. Майже 38% польських підприємців взяли на себе оформлення документів, 31% – забезпечують українців житлом, 29% – медстраховкою.  Утім, працедавці не можуть змінити складні адміністративні формальності.

Видання також інформує, що працедавці також домагаються, щоб збільшили дозволений термін праці та збільшили термін проживання в Польщі на основі дозволу на роботу з трьох до п'яти років, але поки – безрезультатно, бо в країні досі не ухвалили міграційну політику.

Як повідомляв 5.UA, у Польщі значно скоротився потік робочої сили з України. За офіційними даними, кількість українських робітників у Польщі скоротилася на 7% за останні три роки, і це число може виявитися більше за українців, які користуються безвізовими поїздками до ЄС.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Міжнародний авіапоказ у Польщі: українські льотчики-інструктори гідно представили країну

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Загинув через конфлікт із командиром: в Одесі попрощалися з розвідником 28-ї ОМБр
Наступний матеріал
Путін "затягував": Олланд розповів невідомі факти з Мінських переговорів

Клімкін заявив, що українцям небезпечно перебувати у Білорусі

У Польщі пропонують внести Україну до "Ініціативи трьох морів"

"Ледь не спалив": як гетьман України Сагайдачний мало не стер Москву з мапи світу

Привиди, нацистські експерименти та аномалії: топ-10 містичних локацій України, від яких кров холоне в жилах

Єльченко в Радбезі ООН: РФ переселила в Крим 108 тисяч росіян, щоб змінити там демографічний склад населення

Битва під Оршею: як українці, литовці та поляки знищили цвіт армії московського царя