Російська Федерація перемістила на проживання в окупований нею Крим 108 тисяч російських громадян. Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні Радбезу ООН, інформує "5 канал".
Єльченко серед представників міжнародної спільноти вкотре наголосив: Росія і далі продовжує ігнорувати наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України до РФ щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Зокрема, серед іншого, цей наказ вимагає від РФ утримуватися від підтримання або застосування обмежень на можливість кримським татарам зберігати свої представницькі органи, і зокрема Меджлісу, а також гарантувати доступність освіти українською мовою.
Єльченко сказав: "Незважаючи на чіткий смисл цього наказу, цілий рік пройшов і Росія продовжує зберігати свою заборону на Меджліс, а кількість студентів, що навчається українською мовою зменшилася з понад 13 тисяч у 2013-2014 академічному році до лише 172 у 2017-2018 академічному році. Приділіть увагу і подумайте про ці цифри – понад 13 тисяч і 172. Оце так різниця... Додайте до цього факту, що впродовж періоду 2014-2017 років 108 тисяч людей переміщено з Російської Федерації в Крим і Севастополь. Що це, якщо не цілеспрямована політика на зміну демографічного складу регіону?".
Крім того, Єльченко в Радбезі також розповів, РФ продовжує підготовку військової інфраструктури в окупованому Криму для розміщення ядерної зброї. І наголосив, що Росія використовує Азовське море як додатковий канал для постачання зброї своїм силам на Донбасі з окупованої території Криму.
"Відповідно до нашої інформації, Росія не відмовилася від ідеї, щоб отримати наземний коридор до Криму. Крім того, загроза морського нападу з напрямку Азовського моря у випадку широкомасштабної військової конфронтації залишається джерелом дестабілізації безпеки у Донецькій області", – наголосив Єльченко.
Дивіться повне відео засідання РБ ООН:
Як повідомляв 5.UA, за час окупації Росією Криму в російську армію покликані більше як 12 тисяч жителів півострова. Цієї осені планується призов ще близько 3 тисяч кримців. У період окупації з 2014 року РФ вже організувала сім призовних кампаній для жителів Криму. МЗС України направило Росії ноту протесту через примусовий призов у Криму. Докази цього злочину українською стороною спрямовані в Міжнародний кримінальний суд (МКС).
Дивіться також фотогалерею за темою:
Чим займався в СІЗО кримець, обвинувачений у "пропаганді екстремізму" – ФОТО











