Російські військові
Російські військові obozrevatel.com

МЗС України направило Росії ноту протесту через примусовий призов у Криму

Вітчизняні дипломати вимагають від РФ скасувати військовий призов на території Криму та припинити переслідування українців

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через проведення окупаційною владою РФ чергового призову на військову службу на території Криму та у місті Севастополь. Про таке йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

"Такі дії є грубим порушенням зобов’язань відповідно до міжнародного гуманітарного права, яке забороняє Росії, як державі-окупанту, примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняє чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії", – наголошується у повідомленні.

Також у МЗС нагадали, що у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини від вересня 2017 року було зафіксовано численні факти переслідувань окупаційною російською владою кримців за небажання служити у ЗС Російської Федерації.

Відтак, МЗС України вимагає від Росії скасувати призов на військову службу на тимчасово окупованій території АР Криму та в місті Севастополь, припинити переслідування українців за небажання служити в окупаційній армії, а також забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта.

У четвер, 25 жовтня, МЗС України направило відповідну ноту протесту російській стороні.

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що Україна передала до Міжнародного суду в Гаазі матеріали щодо примусу кримців служити в армії Російської Федерації. Правозахисники зібрали 199 публікацій, що підтверджують проведення на окупованому півострові призову до лав Збройних сил Росії.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Дизайн "кислотний бархат": нові моторошні фото наслідків хімічного викиду в Армянську

Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/
Армянськ
/

Попередній матеріал
Мільйонні розкрадання в "Ощадбанку": шестеро підозрюваних вийшли під заставу
Наступний матеріал
Українець виборов "бронзу" Чемпіонату світу з греко-римської боротьби