Лариса Волошина
Лариса Волошина 5 канал

"Бізнес, попри анексію": в чому особливість "дзеркальних" законів РФ та України щодо Криму

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" журналіст Лариса Волошина розповіла про чинний закон, що дозволяє бізнесу торгувати з окупованим Кримом

Йдеться про закон, ухвалений ще 2014 року, який передбачає, що Крим є вільною економічною зоною, з ним можна вести бізнес, а Україна як держава гарантує інвестиції в півострів.

"Цей закон ганебний. Він, з одного боку, дискримінує кримців, бо кожен кримець є нерезидентом, і ми всі маємо проходити принизливу процедуру, щоб зняти цей момент, а з іншого боку, український бізнес може працювати в Криму. Я просто хотіла би, щоб ми усвідомлювали собі масштаби, в чому загроза цього закону. Закон про "вільну зону Крим" дозволяє, фактично, повноцінний допуск товарів у промисловому масштабі на територію Криму", – наголошує Волошина.

Вона зазначає, що в Росії діє дзеркальний закон, що створює передумови для використання півострова як транзитного торговельного коридору.

"А з іншого боку в Росії діє свій закон – так само закон про "вільну зону Крим". Путін ввів його через тиждень після нашого. І цим законом будь-який товар, який входить на територію окупованого Криму, може пройти через територію півострова без мита до кожної країни Митного Союзу", – констатує журналіст.

"Фактично, Росія і Путін, користуючись прогалинами у нашому законодавстві, створили умови для дого, щоб для українських бізнесменів, які хочуть торгувати з Росією, Казахстаном, Туркменістаном, зробити Крим транзитом", – наголосила експерт.

Детальніше про скандальний закон – далі у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

крим, засуха, ґрунт
/
крим, засуха, ґрунт
крим, без води, засуха, кран
/
крим, без води, засуха, кран
Крим без води, засуха
/
Крим без води, засуха
крим, засуха, поле
/
крим, засуха, поле
крим, засуха
/
крим, засуха
крим, засуха, поле, маки
/
крим, засуха, поле, маки
крим, засуха, поле, трактор
/
крим, засуха, поле, трактор
крим, засуха, рослини
/
крим, засуха, рослини
крим, засуха, рослини, поле
/
крим, засуха, рослини, поле

Попередній матеріал
"Екватор вступної кампанії-2018": подробиці від Міносвіти – відео
Наступний матеріал
В окупованому Криму обшукують журналістку: вилучили телефони та техніку – відео
Loading...