Польща, торгівля людьми
Польща, торгівля людьми nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

"Забирали паспорти, карали за хворобу": у Польщі українців продавали у трудове рабство

  Щодо українців застосовували, зокрема, так званий "механізм боргів"

  У Вроцлаві місцеву мешканку підозрюють у торгівлі людьми. Загалом їй висунуто 20 звинувачень, із них 17 стосується торгівлі людьми. Про це повідомляє "Польське радіо".

  За даними правоохоронців, 44-річна полька Аґнєшка Ґ. набирала українців для роботи у трьох будівельних фірмах Вроцлава.

  "Жінка була відповідальна за набір працівників та призначення робіт для трьох будівельних компаній у Вроцлаві. За даними прикордонної служби, Ґ. використовувала особисту ситуацію та незнання польської мови громадянами України. У працівників відбирали паспорти, аби вони не могли вільно їздити країною та покидати робочі місця", – йдеться у повідомленні.

  Крім того, щодо українців застосовували також так званий "механізм боргів": за повернення паспорту обвинувачена вимагала виплатити понесені витрати, пов’язані з працевлаштуванням іноземців.

  Окружна прокуратура у Вроцлаві звинуватила жінку у торгівлі людьми, погрозах та підробці документів. Справу порушили після попереднього провадження у справі приховування паспортів – її проводили співробітники прикордонної служби.

  Також правоохоронці з'ясували, що пані Аґнєшка встановлювала штрафи, однак не виплачувала зарплат. А от карали працівників навіть за те, що вони хворіли, змінювали роботу або не відповідали на її дзвінки.

  Тепер жінці загрожує щонайменше 3 роки позбавлення волі.

  Як інформував 5.UA, з 1 січня 2018 року набули чинності нові правила працевлаштування іноземців у Польщі. Що зміниться для українців - читайте за посиланням

  Нагадаємо, раніше в Польщі уточнили, що дозволи на сезонну працю будуть двох видів: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають за кордонами Польщі, а один етап – іноземців, котрі вже перебувають в Польщі і мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи.

  Попередній матеріал
  Розенко: У 2018 році соцстандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція
  Наступний матеріал
  Мотузяник: Серед офіцерів РФ посилюється неповага до підлеглих та цивільних
  Loading...

  На кордоні з Польщею утворився 20-кілометровий затор: у чому причина

  Посвідки на постійне проживання у Польщі мають лише 45 тис. українців – Зеркаль

  З 2018 року Польща змінює правила працевлаштування іноземців