Голосування
Голосування відкриті джерела

"Прийняття рішень – це не натискання кнопочок": Ляпіна про роботу парламенту щодо внесення податкових змін

  Турборежим ухвалення законів призвів до зростання недовіри до уряду серед підприємницького середовища, зазначила Ляпіна

  Податкові ініціативи парламентської більшості дуже бентежать суспільство. Підприємці скаржаться, що парламентарі ввімкнули турборежим, і ухвалюють зміни до законів належного обговорення з фахівцями та представниками промислових галузей. Ексголова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна розповіла "24 каналу" про те, якими можуть бути наслідки таких змін для економіки.

  "Турборежим ухвалення законів уже призвів до зростання недовіри. Підприємницьке середовище не вірить сьогоднішньому Кабінету Міністрів і більшості. Чому? Бо обіцяли одне: не чіпати спрощену систему оподаткування, не псувати умови для підприємницької діяльності, обіцяли взятися за якісь великі розкрадання державної власності і т. д. А що ж ми маємо в реаліях? В реаліях уже закони, які будуть обдирати в буквальному сенсі підприємців, уже ухвалені і на підписі у президента. Одна надія, що може він їх заветує. А, власне, до всіх інших питань, то це поки у світлі перспективи. Якщо це нова ера імені, так би мовити, "Слуги народу", то ця нова ера без підприємців, без громадян України", – сказала Ляпіна.

  Вона пояснила: "З першого дня існування уряду ми написали кілька суттєвих звернень. Перше – це щодо тих податкових законів, по РРО і кешбеку. Друге – ми звернули увагу, що попередній уряд ухвалив з порушенням закону чергову постанову, ми з вами тут її обговорювали, для так званих інспекційних відвідувань Інспекції праці. Вона була ухвалена з порушенням закону".

  "Необхідно скасувати цю постанову і розробити нову з урахуванням зауважень. Так от за цей місяць в уряді не знайшлося часу хоча б обговорити це питання. Я вже не кажу, прийняти. Ну хоча б обговорити. Хоча за цей час в них знайшлася маса часу сказати про нову еру діджиталізації. Ну, вибачте мені, якщо підприємця штрафують з ранку до ночі, то йому ця ваша діджиталізація, знаєте, до якого далекого місця. Все це мені нагадує 10-й рік. Монобільшість, голосування за помахом руки, тоді одної, а зараз – другої", – додала Ляпіна.

  Вона підсумувала: "Дискусіям не місце в цій Раді, сказав же їм Президент: сидіть і тисніть. Але це не робота депутата. Робота з прийняття рішень – це не натискання кнопочок. Робота з прийняття рішень – це розумова робота. Так от її нема".

  Попередній матеріал
  Зміни до Податкового кодексу можуть знищити цілі галузі економіки – Ляпіна про законопроєкт 1210
  Наступний матеріал
  Зарплата молоді: у Верховній Раді пропонують не оподатковувати доходи молодих фахівців
  Теги: