Земельна реформа
Земельна реформа pixabay.com

Іноземці зможуть купувати землю в Україні, але за певних умов – включення з ВР

Читайте по-русски
Наступні два тижні депутати обіцяють опрацювати всі зареєстровані законопроєкти і залишити один, зведений

У профільному комітеті Верховної Ради зареєстрували 11 законопроєктів про ринок землі. Із них один урядовий, решта – альтернативні. Про це повідомив голова комітету з питань аграрної і земельної політики Микола Сольський, інформує кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Наступні два тижні депутати обіцяють опрацювати документи і залишити один, зведений. У законопроєктах передбачена купівля землі й іноземними агрокомпаніями. Утім вони зможуть це зробити лише через п'ять років – із 2024 року. Водночас фірми, які працюють в Україні принаймні три роки, можуть купити ділянки, які орендують, уже після запуску ринку землі. Є в проєкті і обмеження. Одна людина в області може купити лише 8% від загальної кількості чорноземів, а у межах об'єднаної територіальної громади не більше 35%.

Микола Сольський, голова комітету з питань аграрної і земельної політики, сказав: "Є більше 1300 підприємств, які вже роками працюють в Україні, вкладаються в українську землю, в українську інфраструктуру, створюють робочі місця і належать в тому числі й іноземцям. Для цієї категорії юридичних осіб, тільки тих, які не менше трьох років вже займаються сільсгосбізнесом в Україні і тільки в тому об'ємі земель, які на момент вступу закону в силу, вони обробляють і які підписані в них, і договори, які в них зареєстровані. Вони теж користуються правами, як і інші юридичні особи, з 1 жовтня наступного року".

Як повідомляв 5.UA, у вересні 2019 року в кількох областях аграрії масово вийшли на протест проти відкриття ринку землі.

Попередній матеріал
Суд заарештував копів, яких підозрюють у тортурах
Наступний матеріал
Марш спротиву капітуляції: термінове звернення Руху ветеранів України – відео