Brexit
Brexit bbc.com

В ЄС не узгодили перенесення Brexit на пізніший термін – подробиці

  Читайте по-русски
  Вихід Великої Британії з ЄС переносили вже двічі, востаннє – на 31 жовтня

  Країни Євросоюзу 25 жовтня не дійшли згоди щодо перенесення дати виходу Великої Британії з ЄС із 31 жовтня на пізнішій термін. Мішель Барньє, який від імені ЄС веде перемовини з Лондоном, повідомив, посли країн Євросоюзу на нараді в Брюсселі не знайшли стільного рішення. Про таке повідомляє Радіо Свобода.

  У понеділок, 28 жовтня, відбудеться нова зустріч на цю тему.

  Барньє зазначив, що Євросоюз відкладе Brexit і не допустить виходу Британії з ЄС 31 жовтня без угоди. Але час відтермінування поки не визначений.

  Повідомляється, що більшість країн ЄС, включно з Німеччиною, виступають за відтермінування Brexit до 31 січня. Такий термін був зазначений у проханні, яке за наполяганням парламенту надіслав до Брюсселя прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Франція виступає за коротший термін, аби стимулювати британський парламент до якнайшвидшої ратифікації угоди. Називається, зокрема, дата 15 листопада.

  Brexit уже двічі переносили, востаннє – на 31 жовтня. Джонсон заявляв, що готовий вивести Британію з ЄС до цього дня навіть без угоди. Однак парламент зобов’язав його просити відтермінування.

  Минулого тижня Джонсону таки уклав із ЄС договір про Brexit. Британський парламент схвалив законопроєкт про вихід із ЄС у двох читаннях, але відмовився провести третє читання в прискореному режимі, щоб встигнути до 31 жовтня.

  Владні консерватори побоюються, що в третьому читанні опозиція внесе до законопроєкту неприйнятні поправки. Тому Джонсон вважає за краще провести дострокові вибори, 24 жовтня він закликав парламент призначити їх на 12 грудня.

  Лейбористи заявляють, що, перш ніж обговорювати ці вибори, слід знати точну дату, на яку буде перенесено Brexit. Якщо ЄС не узгодить відтермінування, Британія 31 жовтня вийде з Євросоюзу без договору.

  Раніше 5.ua розповідав, що члени британського парламенту попередньо схвалили угоду прем'єр-міністра Бориса Джонсона з ЄС щодо Brexit.

  Попередній матеріал
  Депутатів каратимуть за прогули засідань Ради та комітетів – як саме
  Наступний матеріал
  Чорновол проти Богдана і Портнова: ДБР почало слідство за заявою нардепки
  Loading...

  329 – за: британський парламент попередньо схвалив угоду щодо Brexit

  Вихід Британії з ЄС: сторони уклали угоду

  Набуде статусу "третьої країни": у Лондоні оприлюднили сценарій жорсткого Brexit

  Королева Єлизавета схвалила можливе відтермінування Brexit

  Через Brexit британський фунт обвалився до трирічного мінімуму

  Німеччина готова до "жорсткого Brexit" – Меркель