Борис Джонсон у британському парламенті
Борис Джонсон у британському парламенті 5 канал

Дата виходу знову під питанням: Британський парламент змусив Джонсона затримати Brexit

Читайте по-русски
Прем'єр-міністр тепер зобов'язаний попросили у ЄС відтермінування

Дата Brexit – знову під питанням. Палата громад проголосувала за поправку депутата Олівера Летвіна, яка передбачає подальше відтермінування виходу з ЄС. А саме – зобов'язує прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона надіслати листа у Брюссель із проханням відкласти дату виходу зі складу Євросоюзу з 31 жовтня – щонайменше до 31 січня 2020 року.

Як передає "5 канал", поправка передбачає, що для затвердження нової угоди з ЄС британські парламентарі мають спочатку ухвалити всі закони, необхідні для виходу з євроспільноти. Тому голосування за нову угоду зараз – не має сенсу, адже такі закони іще не ухвалені.

До цього питання парламентарі мають повернутися наступного тижня. А зараз – розійшлися після 5 годин запеклих дебатів. Борис Джонсон уже заявив, що ні про яке відтермінування він просити не буде і скоріше "помре в стічній канаві". Хоча депутати від опозиції нагадали, що він зобов'язаний це зробити за законом, адже таке рішення ухвалив парламент.

Тим часом під будівлею Парламенту зібралися тисячі протестувальників, які виступають проти виходу Британії з ЄС. Голосування, що зобов'язує відтермінувати Brexit, вони зустріли оваціями.

Нагадаємо, напередодні Британія досягла нової угоди з Євросоюзом про вихід країни з блоку.

Попередній матеріал
Адвокат Волинець: За вісім місяців НАБУ залучило Гладковського до двох слідчих дій
Наступний матеріал
Адвокат: Справа Гладковського – це політичне переслідування без юридичних підстав
Теги:
Loading...