Павло Клімкін
Павло Клімкін Скріншот відео

"Вони працюють не на демократію": Клімкін нагадав, чому в Україні не буде спостерігачів з РФ

Читайте по-русски
Глава МЗС пояснив, як проголосувати українцям, які перебувають в Росії і проголосувати на території країни-агресора не зможуть

Майже півмільйона бюлетенів для голосування громадян України за кордоном передала Центральна виборча комісія представнику МЗС. Понад 420 тисяч документів повезуть до ста однієї виборчої дільниці. Зокрема, до США та країн Європи.

А от ті українці, які перебувають в Росії, проголосувати на території країни-агресора не зможуть. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час спільного брифінгу зі своїм люксембурзьким колегою Жаном Ассельборном.

Чільник зовнішньополітичного відомства нагадав, що таким громадянам потрібно буде або повернутися в Україну і проголосувати за місцем реєстрації. Або ж віддати свій голос на трьох спеціально визначених дільницях. Розташовані вони у Казахстані, Грузії та Фінляндії. Адреси вказані на сайті МЗС та ЦВК.

Павло Клімкін укотре наголосив – перебування на території Росії є небезпечним для українських громадян.

"ФСБ приходить до українських громадян і каже – ваш телефон засікли під посольством. Поясніть, що ви там робили. У нас навіть падає кількість консульських дій. Українські громадяни бояться приходити, бо до них потім приходить ФСБ і каже – ви були у посольстві, поясніть, чому, ви занесені у картотеку", – пояснив міністр.

Також Клімкін нагадав, чому на виборчих дільницях в Україні не можуть працювати російські спостерігачі.

"Спостерігачі країни-агресора, яка порушила усі можливі і неможливі принципи міжнародного права, і моральні принципи, не можуть наглядати за тим, як здійснюються демократичні вибори", – вважає глава МЗС.

"Це неможливо ані політично, ані юридично, як ви чудово розумієте, ані просто з моральної точки зору. І, звичайно, ми розуміємо, що офіційні російські спостерігачі – вони працюють не на демократію, а на відповідні спецслужби цієї країни", – додав Клімкін.

Попередній матеріал
Експедиція на станцію "Академік Вернадський": проводи українських полярників – завершено
Наступний матеріал
Підводне царство в бетонному тунелі: в Норвегії відкрили незвичний ресторан на узбережжі
Loading...

Вибори Президента України: Нацполіція перейшла на посилений режим несення служби

Вибори-2019: ЦВК зареєструвала понад 2 тис. спостерігачів від міжнародних організацій

Зміна місця голосування на виборах Президента України: сьогодні останній день

Посол США Йованович звернулася до українців перед виборами: що саме сказала – відео

Поліція взяла всі 199 виборчкомів під цілодобову охорону

"Червоні лінії були проведені" – у МВС відповіли на звернення послів G7 щодо загрози "екстремістських рухів"