Вибори
Вибори Depositphotos

Зміна місця голосування на виборах Президента України: сьогодні останній день

Читайте по-русски
Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до дільниці одноразово

У Державному реєстрі виборців роз'яснили, що сьогодні, 25 березня, останній деньйй, коли можна подати заяву для зміни місця голосування в першому турі виборів президента України 2019. Про таке повідомила прес-служба реєстру.

"Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно", – йдеться в тексті повідомленні.

Там додали, що тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.

Таким чином, у разі проведення другого туру виборів, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно буде знову не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Варто зазначити, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців тільки особисто.

До заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

"До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. (Перелік таких документів не є вичерпним)", – підкреслили в Державному реєстрі виборців.

Крім того, виборці, виборча адреса яких знаходиться в окупованому Росією Криму, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце голосування на виборах Президента України на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Попередній матеріал
Новозеландський терорист згадав Україну: реакція українських мусульман
Наступний матеріал
Окупанти не дають відновити міст у Станиці Луганській: Марчук пояснив чому
Loading...

"Черги закінчуються на вулиці": у Києві рекордна кількість охочих змінити місце голосування – сюжет

"Уроки арифметики для кандидата Ю": на Одещині блокували схему підкупу представників виборчих дільниць – ГПУ

На вибори президента приїдуть 2 тисячі офіційних іноземних спостерігачів – МВС

Мюллер завершив "російське" розслідування і передав його в генпрокуратуру США

Стало відомо, скільки українців змінило місце для голосування

Презентація результатів опитування Соціологічного Центру імені Михайла Драгоманова – трансляція