"Черги закінчуються на вулиці": у Києві рекордна кількість охочих змінити місце голосування – сюжет

У Києві рекордна кількість охочих змінити місце голосування 5 канал
Щоб просунутися в черзі з вулиці і до кабінету подачі документів необхідно простояти кілька годин

Завтра, 25-го березня – останній день, коли можна змінити місце голосування на виборах президента-2019. Останніми днями у відділах ведення державного реєстру виборців шалений ажіотаж. По кілька годин там чекають сотні громадян, які, попри свої життєві обставини, таки хочуть проголосувати на виборах не за місцем реєстрації. Більше розповість журналіст "5 каналу" Ірина Сисак.

У подільському відділі ведення державного реєстру виборців цілий тиждень - величезні черги. Громадяни змінюють місце голосування на виборах президента. Але справжній аншлаг – у Шевченківському відділі. Тут, щоб скористатися своїм правом голосу, у черзі стоїть більше сотні людей. А закінчується вона аж на вулиці.

Щоб просунутися в черзі з вулиці і до кабінету подачі документів необхідно простояти кілька годин. Хоча на саму процедуру йде менше хвилини, за день вдається прийняти кількасот громадян. А охочих змінити місце голосування – в рази більше.

"Кожен день у нас рекорд, вчора прибуло 295, позавчора менше, в п'ятницю і в четвер десь 170. Завтра чекаємо рекордного показника", – каже Максим Тимошенко, начальник відділу ведення реєстру виборців Подільського району Києва.

Для швидшого прийому документів часто бракує робочих рук.

Координатор громадянської мережі "Опора" Максим Зінчук каже: "Збільшити кількість працівників у відділах ведення державного реєстру виборців не є можливим через ряд законодавчих моментів, але з іншого боку в цьому немає необхідності, оскільки питання до тих осіб, які хочуть змінити тимчасово це місце голосування".

Тимчасово змінити місце голосування можуть ті, хто живе, навчається або ж працює не за місцем реєстрації. Чи перебуватиме в іншому місті у день голосування. У черзі від ранку Павло Вишебаба з родиною, чоловік до Києва переїхав із прифронтової території.

"Оскільки ціную свій голос, стою тут вже 5-ту годину. Я з Краматорська, маю змінити місце реєстрації, тут проживаю тут зараз працюю. Як громадяни мали би раніше підійти, але якщо вже дотягнули, то треба стояти", – каже чоловік.

Георгій – мешканець Запорізької області. Звідти до столиці переїхав у пошуках кращої роботи. До відділу державного реєстру виборців приходить уже третій день поспіль. Бідкається, якщо сьогодні не вдасться – проголосувати не зможе. Люди в черзі розділилися на два табори – одні визнають: звернутися по довідку слід було раніше, а не в останні дні. Інші ж нарікають.

"Ми – в XXI сторіччі, і ми маємо досі ходити з папірцями, вистоювати в чергах, тобто влада вона не пристосовується до того, щоб якісним чином обслуговувати людей. Я за те, щоб була держава-сервіс, щоб більшість послуг були цифровими, електронними, це вже технічно можна зробити і зроблено в багатьох країнах", – каже Леонід.

Шукають у довжелезних чергах і позитив. Мовляв, дуже багато свідомих громадян, які не хочуть втратити голос і піти на вибори.

Олег Сайкін каже: ""Ось ми бачимо зараз тут велику кількість людей, які стояти у маленькому задушливому приміщенні, або на вулиці мерзнуть. І все для того, щоб прийти і виконати свій громадський обов'язок. Безумовно, це класно, це добре".

Щоб тимчасово змінити місце голосування, необхідно принести підтвердження про те, що в день виборів особа не перебуватиме за місцем реєстрації. Це може бути документ про відрядження, довідка з місця навчання чи роботи, проїзні документи, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо. Також потрібна копія паспорта і заява. Змінити місце голосування можливо до завершення робочого дня 25-го березня. Якщо в Україні відбудеться другий тур президентських виборів, процедуру необхідно повторити ще раз.

Ірина Сисак, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не Україна порушила суверенітет Росії": підсумки засідання Радбезу ООН щодо Криму
Наступний матеріал
Стало відомо, які військові частини РФ захоплювали Крим – Inform Napalm
Loading...