Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія Новинарня

Розпуск ЦВК: ОПОРА звернулася до влади із закликом

Читайте по-русски
На думку експертів ОПОРА, у разі подальшої бездіяльності влади щодо удосконалення законодавства про ЦВК, країну чекатимуть нові політичні відставки її членів

Громадянська мережа ОПОРА закликає Володимира Зеленського та Верховну Раду забезпечити прозорий процес подання кандидатур до нового складу Центрвиборчкому. Про це йдеться в заяві організації, повідомляє УНІАН.

Видання зазначає, що напередодні голосування ОПОРА заявила про відсутність переконливих підстав для застосування статті 31-1 закону "Про Центральну виборчу комісію", яка передбачає можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК.

ОПОРА закликає депутатів забезпечити прозорий та інклюзивний процес подання президенту пропозицій щодо кандидатур на посади ЦВК, гарантувати врахування пропозицій усіх фракцій та груп у новому складі Центрвиборчкому на засадах абсолютної або пропорційної рівності.

Представники ОПОРИ просять владу публічно взяти на себе зобов'язання щодо вдосконалення законодавства про ЦВК, в тому числі в частині призначення та припинення повноважень.

"Необхідно скасувати положення Закону ("Про Центральну виборчу комісію" – ред.) про можливість дострокового припинення повноважень усього складу ЦВК, забезпечити належну деталізацію консультацій між президентом України та парламентом щодо кандидатур на посади членів ЦВК, гарантувати на законодавчому рівні врахування пропозицій усіх депутатських фракцій та груп. Також важливо врегулювати особливості припинення повноважень членів ЦВК у разі завершення терміну їхніх повноважень", – цитує видання заяву громадянської мережі.

На думку експертів ОПОРА, у разі подальшої бездіяльності парламенту і президента щодо удосконалення законодавства про ЦВК, країну з великою ймовірністю чекатимуть нові політичні відставки її членів.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень усього складу Центральної виборчої комісії". Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат за мінімально необхідних 300.

Попередній матеріал
Доля "скіфського золота": Україна наполягає на заміні головуючого судді в Амстердамі
Наступний матеріал
Вибори на Донбасі відбудуться тільки після виведення військ РФ і за українськими законами – Зеленський
Loading...

Уже колишня секретар ЦВК Бернацька прокоментувала рішення ВР

Це загроза для вільного місцевого самоврядування – Порошенко прокоментував розпуск ЦВК

Склад ЦВК розпустили достроково

Квотний принцип: як "Слуга народу" пропонує формувати нову ЦВК – нардеп

Один із кроків до узурпації влади: Радченко прокоментував імовірний розпуск ЦВК

"Жодної логіки немає": що депутати думають про можливий розпуск складу ЦВК – включення