Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія 5 канал

Один із кроків до узурпації влади: Радченко прокоментував імовірний розпуск ЦВК

Читайте по-русски
За його словами, міжнародні та українські спостережні місії мали дрібні зауваження до ЦВК, але підстав для розпуску не бачили

Заступник голови ЦВК Євген Радченко вважає, що президент Зеленський прагне до абсолютного контролю над Центрвиборчкомом. На думку посадовця, рішення про розпуск є політично вмотивованим. Про це Радченко заявив в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі".

"Щоби мати повний контроль над цим органом. Ви ж розумієте, що є питання не лише виборів. А що буде, наприклад, якщо проголосять референдум чи ще якусь таку річ цікаву?" – вважає Радченко. Він додає, що розпуск ЦВК не є узурпацією влади, але це можна розцінити як один з кроків.

Втім, Радченко не збирається оскаржувати розпуск ЦВК, якщо той таки відбудеться: "Особисто я не буду цього робити. По перше, я за посаду не тримаюсь. А по-друге, немає ні змісту, ні значення оскарження".

"Репутація дорожча", – додав Радченко.

Він сумнівається, що це рішення матиме позитивні наслідки в майбутньому: "Для президента і для більшості наслідки (розпуску ЦВК – ред.) винятково сприятливі. А от для країни – не знаю. Це серйозний підрив інституції як такої (зараз ми не про особистий склад). Зараз виникла ситуація, коли через політично вмотивовані аргументи парламент розпускає ЦВК. Формує нову. Тоді в мене просте запитання: а хтось може гарантувати те, що наступні вибори пройдуть чесно?"

За словами Радченка, всі міжнародні та українські спостережні місії високо оцінили роботу комісії: "Якщо почитати звіти, звичайно, були (зауваження спостерігачів до роботи ЦВК – ред.), але дрібні. Ніхто підстав не знайшов (для розпуску ЦВК – ред.). Всі говорять про політично вмотивоване рішення".

Водночас депутат від "Слуги народу" В’ячеслав Рубльов абсолютно іншої думки.

Він зазначив: "На підкомітеті були присутні представники громадських організацій, які дивляться під час виборів за перебігом процесу. І вони, відповідно, казали про ті порушення, які були".

"В поданні президента було зазначено досить багато речей про ті неприпустимі речі, які ЦВК приймала. А потім рішення суддів були, які скасовували рішення ЦВК. Я думаю, що їхнє тлумачення Закону України, напевно, якесь інше. І тому якраз суди відновлювали тих людей, яких вони фактично або знімали з виборчих перегонів, або приймали рішення на користь інших осіб", – пояснив свою позицію Рубльов.

Цікаво, що ГО "Комітет виборців України" на своїй сторінці у Facebook зазначив: "Наразі відсутні об’єктивні підстави для звільнення членів Центрвиборчкому".

Додамо, що прізвища потенційних кандидатів на посади членів ЦВК наразі невідомі.

Дивіться повний запис розмови:

Як повідомляв раніше 5.ua, Комітет ВР з питань організації державної влади підтримав подання президента Володимира Зеленського щодо дострокового звільнення членів ЦВК та розробить відповідну постанову.

Попередній матеріал
Працівники ДБР прийшли з обшуками в "Укроборонпром"
Наступний матеріал
Лобійовані Коломойським зміни до ПКУ можуть нашкодити економіці України – Хорошун

Зеленський просить Раду розпустити склад ЦВК: чи конституційне таке рішення

У ЦВК повідомили, скільки мільйонів з бюджету відшкодують партіям за передвиборчу агітацію

Самовисуванцю, який влаштував скандал у Раді, призупинили реєстрацію в нардепи

ЦВК зареєструвала нардепами Порошенка і Вакарчука

Суд скасував протокол ЦВК щодо результатів у проблемному 198-му окрузі – подробиці

ЦВК достроково припинила повноваження комісії проблемного округу №210