Петро Порошенко
Петро Порошенко president.gov.ua

Розпуск ЦВК пов’язаний із виборами на Донбасі – Порошенко

Читайте по-русски
Він вважає, що без виконання Мінських угод вибори можуть відбутися на російських умовах і термінова заміна комісії може бути пов’язана саме з цим

Рішення про розпуск Центрвиборчкому поставило під сумнів легітимність і президента, і парламенту. Таку думку висловив Петро Порошенко у відеозверненні на Facebook.

"Сьогодні, голосуючи за звільнення ЦВК, більшість просто вистрілила собі в ногу. Власним сумнівним рішенням підставила під сумнів легітимність і президента, і парламенту", – зазначив він.

Він додав: "Мотиви такого рішення слід шукати не в минулому. А в майбутньому. Перші тижні нового парламенту демонструють запит влади на слухняних виконавців, у яких працює лише кнопка "за". Неважливо за що, невідомо за кого, головне – виконувати інструкцію "за".

Особливе занепокоєння, на думку п’ятого президента, викликають вибори на тимчасово окупованих територіях: "Дедалі більше сигналів, що без виконання безпекового компонента Мінських угод можуть відбутися вибори на російських умовах. І несподівана заміна комісії може бути пов’язана саме з цим".

Порошенко впевнений, що претензії до ЦВК надумані й необґрунтовані, оскільки комісія якісно провела дві виборчі кампанії. А міжнародні організації та спостерігачі визнали цьогорічні вибори президента такими, що повністю відповідають європейським стандартам.

Пропонуємо подивитись відео повністю:

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень усього складу Центральної виборчої комісії". Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат за мінімально необхідних 300.

Попередній матеріал
Зустріч Володимира Зеленського та президента Естонії зі ЗМІ – завершено
Наступний матеріал
"Це вчинок справжнього воїна": на Черкащині попрощалися із загиблим на Донбасі 21-річним армійцем

Уже колишня секретар ЦВК Бернацька прокоментувала рішення ВР

Склад ЦВК розпустили достроково

Квотний принцип: як "Слуга народу" пропонує формувати нову ЦВК – нардеп

Один із кроків до узурпації влади: Радченко прокоментував імовірний розпуск ЦВК

"Жодної логіки немає": що депутати думають про можливий розпуск складу ЦВК – включення

Більшість не вникала: Айвазовська розповіла, як комітет голосував за подання про розпуск ЦВК