Зоряна Скалецька
Зоряна Скалецька Зоряна Скалецька / Facebook

"Ця практика застаріла": Скалецька готує звільнення всіх своїх радників (оновлено)

  Читайте по-русски
  Міністр охорони здоров’я заявила, що звільнила всіх своїх радників

  Оновлено.

  Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що підписала наказ про звільнення всіх своїх радників. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

  "У моїй системі цінностей радник – це людина, яка повинна радити і допомагати, ефективно комунікувати з командою, доводити і узгоджувати свою позицію в конструктивній дискусії та посилювати спроможність міністерства. На жаль, як я вже зрозуміла, так історично склалось, що більшість радників у міністерстві мали якийсь особливий мандат. І при цьому ніякої відповідальності.

  Ми продовжимо працювати з експертним середовищем над вирішенням конкретних викликів та просуванням пріоритетів, але статусів "радника" більше не буде", – написала Скалецька.

  Раніше в інтерв'ю ВВС News Україна Скалецька заявила, що готує звільнення своїх радників, додавши, що "в такій формі, як вони були, радників більше не буде".

  Очільниця МОЗ зробила таку заяву у відповідь на запитання ВВС News Україна про те, чому, поки у МОЗ закликають вакцинуватися від дифтерії, радниця міністра Ольга Голубовська поширює у Facebook інформацію про те, що вакцина від дифтерії, закуплена за держкошт, неякісна, що там мало дифтерійного компоненту і немає досліджень її безпечності.

  Скалецька зазначила, що, на жаль, не всі представники галузі охорони здоров'я розуміють, яке значення мають їхні слова і як їх сприймають у суспільстві. Що науковець може мати різні гіпотези і може дискутувати, але важливо, щоб у МОЗ був єдиний комунікаційний меседж.

  Вона зізналася: не підозрювала, що в суспільстві сприйматимуть, що "кожен радник – це ще один міністр".

  "Для мене розуміння радників є таким, що якщо я щось запитала, мені дають інформацію. Те, що зараз відбувається в медіа з різними особами, і як їх сприймає суспільство – для мене це було дивним. Радник – це моя внутрішня історія. Я не підозрювала, що в суспільстві сприйматимуть, що кожен радник – це ще один міністр. Так не має бути, але так завжди було. Кожен, хто приходив від міністра і казав, що він його радник, він сприймався, як ще одні вуста, ще одні очі", – заявила Скалецька.

  Також в інтерв’ю вона розповіла, що використовуватиме знання різних фахівців у подальшому, але це відбуватиметься в іншій формі і статусу радників ні в кого вже не буде.

  Скалецька розповіла, що працюватимуть експерти офісу реформ – групи по три-п'ять людей, які готуватимуть аналітику і матеріали.

  За інформацією ВВС News Україна, професор університету Богомольця Ольга Голубовська за часів Раїси Богатирьової обіймала посаду головного експерта-інфекціоніста МОЗ. Нещодавно чиновники МОЗ звинувачували Голубовську в тиску і лобіюванні закупівлі певних ліків, через що виник великий скандал. Голубовська звинувачення про погрози відкидала і заявила, що хотіла лише з'ясувати, "чому з переліку закупівель виключили життєво необхідний препарат для лікування проблемних хворих з гепатитом С".

  "Українська правда" повідомляла, що радниця міністра задекларувала гонорар від фармкомпанії, препарат якої хотіла внести в закупівлі.

  Також радником Скалецької був співвласник фармкомпанії "ІнтерХім" Олександр Чумак, який у МОЗ мав розробляти фармацевтичну політику.

  Нещодавно з посади радника голови МОЗ пішов Дмитро Раімов, який відповідав за комунікацію в міністерстві.

  Нагадаємо, раніше радник МОЗ Ольга Голубовська заявила, що в Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих. 

  Як повідомляв 5 канал, ООН допоможе Україні з сироваткою – близько 300 доз надійдуть до лікарень наприкінці листопада.

  Попередній матеріал
  Очікується сильний вітер: в Україні оголосили штормове попередження на 2 листопада
  Наступний матеріал
  Кличко написав заяву на Богдана через "самоправство" – ЗМІ
  Loading...

  "Непорозуміння": заступник Скалецької про те, що наразі відбувається в МОЗ

  Перший заступник голови МОЗ Андрій Семиволос у студії "5 каналу" – трансляція

  МОЗ направило аудит в "Охматдит" – Скалецька

  Гончарук відреагував на відкритий лист службовців МОЗ

  Корупційний скандал: МОЗ анонсує терміновий аудит Інституту раку – міністр

  В Україні запрацює Офіс пацієнта: за що відповідатиме – міністр