Щеплення від дифтерії та правця
Щеплення від дифтерії та правця 5 канал

В Україні недостатньо сироватки проти дифтерії – МОЗ

  Читайте по-русски
  Радник міністра наголосила, що наразі в Україні немає жодного нормативного документа, який би регулював стандарти надання медичної допомоги хворим на дифтерію

  Під час прес-конференції радник міністра охорони здоров'я Ольга Голубовська заявила, що в Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих. Про таке повідомив "УНІАН".

  За її словами, на даний момент кількість зафіксованих випадків дифтерії приблизно така сама, як реєструється щорічно. "На сьогодні проблема не з самим захворюванням, а в тому, що в нас немає готовності відповідати адекватно на будь-які спалахи інфекційних хвороб... Доки буде така розбалансована система, а суспільство перебуватиме в стані соціальної кризи, як зараз, то природно, що ми постійно матимемо спалахи інфекційних хвороб", – наголосила Голубовська.

  Радник міністра додала, що наразі в Україні немає жодного нормативного документа, який би регулював стандарти надання медичної допомоги хворим на дифтерію.

  За її словами, протидифтерійного імуноглобуліну, який поставляється в Україну періодично і якого станом на 24 жовтня було близько 140 флаконів на всю країну, абсолютно недостатньо на майже 20 хворих на дифтерію.

  "Бо на одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз, тобто, по суті справи, це на кількох хворих. Звичайно, доводиться зменшувати кількість введеного антитоксину... Наприклад, під час кору не було засобів специфічної терапії, і там найголовніше було – часовий чинник: вчасно звертатися по допомогу, то тут, якщо навіть пацієнт надійде і в нас немає засобів специфічної терапії, а основний фактор патогенності цієї палички – це токсин, який викликає характерні зміни в ротоглотці і важке ураження внутрішніх органів, то природно, нейтралізація цього токсину є основним лікуванням цього захворювання, і звичайно, доступ у нас обмежений, якщо м'яко сказати", – наголосила вона.

  Нагадаємо, раніше у студента 5 курсу медичного факультету Ужгородського національного університету діагностували дифтерію. 17 жовтня його госпіталізували. Було обстежено 121 студента та двох осіб, які контактували з хворим. 22 жовтня до обласної інфекційної лікарні Закарпаття госпіталізовано ще двох пацієнтів.

  Попередній матеріал
  Для підтримки: Аваков приїхав до Маріуполя в центр "Азова"
  Наступний матеріал
  Знайшли в коробці з-під принтера: вилучену в квартирі Клименка статуетку орла за $49 тис. розбили
  Loading...

  Спалах дифтерії в Ужгороді: у місті закінчилися запаси сироватки – сюжет

  Уперше з 2017 року в Україні зафіксували випадок захворюваності на поліомієліт: симптоми й ускладнення

  Дифтерія вже в Києві – пресбрифінг КМДА

  Шанс на життя: чи запрацює трансплантація органів в Україні

  Супрун розкритикувала Кабмін Гончарука через кадрові зміни в МОЗ: з'явився коментар прем'єра

  "МОЗ досяг дна": біля Уряду відбувся протест через відсутність безоплатних ліків для тяжкохворих