Вакцина
Вакцина 5 канал

Спалах дифтерії в Ужгороді: у місті закінчилися запаси сироватки – сюжет

Читайте по-русски
З діагнозом дифтерія на лікарняні ліжка потрапили 15-ро студентів

Через спалах дифтерії в Ужгороді у медичному виші, де навчався хворий іноземний студент, частково оголосили карантин. Діагноз підтверджений у 15-ти студентів. Як не допустити поширення небезпечної хвороби, вирішувала протиепідемічна комісія. Реакцію містян вивчала знімальна група "5 каналу".

З діагнозом дифтерія на лікарняні ліжка потрапили 15-ро студентів. Усі вони з медичного факультету для іноземців Ужгородського національного університету.

Роман Родина, керівник відділу епіднагляду Центру громадського здоров'я МОЗ, розповідає: "Перше, що нам необхідно зробити, – це обстежити контактних, щоб серед них максимально виявити носіїв. Вони безсимптомі, але небезпечні для подальшого розповсюдження".

Серед студентів вишу інфекція паніки не викликала. "У мене є щеплення, все добре", – каже один зі студентів. А одна зі студенток каже: "Звісно, боїмося, хочемо карантин".

На медичному факультеті вишу оголосили карантин на 10 днів – винятково для іноземних студентів. Для всіх, хто не має щеплень, від п'ятниці починають безкоштовну вакцінацію.

Олександр Болдіжар, декан медичного факультету УжНУ, говорить: "Для українських студентів робити якісь карантинні заходи чи відпускати – немає ніякого сенсу в цьому. Всі, хто не пройшов вакцинації, мають зранку з 9-ї години безкоштовно, організовано, без черг отримати щеплення".

За словами медиків, в Ужгороді закінчилися запаси сироватки, якою лікують хворих. Чиновники вирішують питання щодо поставок.

Роман Родина каже: "Вирішується питання перерозподілу антитоксичних сироваток з сусідних областей".

Проте вакцина для тих, хто хоче убезпечити себе від хвороби – у наявності, у достатньої кількості – запевняють в Управлінні охорони здоров'я.

Начальник управління охорони здоров'я Ужгородської міськради Василь Решетар каже: "Ми зобов'язані цей спалах зупинити, а зупинити його можна одним шляхом – забезпечити вакцінацію всіх, хто не вакцинований проти дифтерії або в кого порушений графік".

А головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак каже: "Сьогодні протягом трьох годин уже 450 жителів міста провакциновано. Звичайно, шкода, що потрібна така ситуація, щоб ми почали виконувати закони України і все ж таки берегти своє здоров'я".

Прищепитися від дифтерії ужгородці можуть в усіх амбулаторіях первинної допомоги.

Сніжана Юр'єва, Ужгород, "5 канал"

Попередній матеріал
На листопад активісти запланували вуличну акцію "Ми маємо гідність" – що відомо
Наступний матеріал
Стрілянина в Харкові: ціллю нападників міг бути поплічник терориста Жиліна
Loading...