Акція 'МОЗ досяг дна'
Акція 'МОЗ досяг дна' 5 канал

"МОЗ досяг дна": біля Уряду відбувся протест через відсутність безоплатних ліків для тяжкохворих

Читайте по-русски
На медикаменти пацієнти з тяжкими захворюваннями чекають ще від серпня, з моменту, коли у Міністерстві охорони здоров'я змінилося керівництво

Розблокувати закупівлі і поставки ліків і таким чином допомогти вижити. З такими вимогами під стіни Уряду прийшли кілька десятків активістів та пацієнтів з тяжкими захворюваннями. Там вони влаштували акцію "МОЗ досяг дна". Як урядовці відреагували на протест і коли зрештою тяжкохворі таки отримають довгоочікувані ліки, розкаже Ірина Сисак.

На медикаменти пацієнти з тяжкими захворюваннями чекають ще від серпня, з моменту, коли у Міністерстві охорони здоров'я змінилося керівництво. Відтоді, за словами учасників акції, із підписанням документів МОЗ зволікає.

"З приходом нової команди ми бачимо, що робиться абсолютно нічого! Пацієнти вже доведені до відчаю, вони чекали ліків, проте багато з них змушені за свої кошти купувати ліки, збирати ці кошти по краплі, або брати кредити на лікування навіть", – наголосила виконавчий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко.

На закупівлю спеціального апарата за державний кошт для Кирила сподівається його родина. На акцію хлопчик прийшов разом з мамою. Дитина хворіє на сімейну торсійну дистонію і минулого місяця йому за кордоном зробили операцію – вживили нейрогенератор, який уповільнює прогресування недуги. Попри наявність держпрограми родина не дочекалася фінансування і кошти довелося збирати. Через певний час пристрій треба буде замінити.

"Держава зволікає, і ми змушені були залізти в кредити, в борги, для того щоб за свої гроші зробити цю операцію, тому що дитина не чекала, дуже критичний стан був. Якщо батарея стимулятора почне сідати, ознаки хвороби повертаються назад. Нам потрібна заміна генератора на майбутнє", – пояснює мати Кирила Катерина Голіянт.

А негайно медикаментів потребують, зокрема, й понад мільйон пацієнтів, які хворіють на онконедуги. Нині ліки проти раку вони купують за власний кошт.

Ліки будуть – запевнили представники Міністерства охорони здоров'я. Кажуть, документи для закупівель через міжнародні організації уже підписали в понеділок.

"Розподіли підписані, найближчим часом ліки будуть доставлені в регіони і пацієнти їх отримають", – заявив перший заступник очільниці МОЗ Андрій Семиволос.

Щодо більш як місячного запізнення – відговорюються недопрацюванням попереднього керівництва міністерства та звинувачують бюрократію.

"Перший місяць, коли є входження в роботу, чому попередня команда не зробила все, щоб ліки були в лікарнях. Ми отримали їх у стані екстреному, необхідно було перевірити їх юридично, чи є вони на складах, їхню якість, строки придатності, це все потрібно перевіряти, ви ж знаєте бюрократичну машину", – сказав радник міністра Дмитро Раїмов.

Кількох організаторів акції та пацієнтів запросили до будівлі Кабінету Міністрів. Після зустрічі вони розповіли, хоч документи у МОЗ підписані, ліки надійдуть до пацієнтів лише за 2 – 3 тижні. На запитання, що робити хворим до того часу – у міністерстві поки що не знають, але обіцяють відповісти в соцмережах.

"План дій на найближчі 3 тижні, як ці ж пацієнти будуть забезпечені ліками, щоб вони самі собі їх не купували. А логістика вигляд має такий: їх підписали і ще 3 тижні поки їх привезуть, і проблема в тому, коли держава вже купила, вже все є, але пацієнти все одно купують за свої гроші, тому що не вистачило розуму, як їх доставити в лікарні", – обурюється голова благодійної організації "100% життя".

Водночас у МОЗ обіцяють подумати, як повернути гроші пацієнтам, які так і не дочекалися допомоги від держави й купляли ліки за власний кошт.

Ірина Сисак, Олексій Іванченков, "5 канал"

"Україна понад усе!": як у Києві відбувся Марш захисників України – фото

Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/
Марш захисників України
/

Попередній матеріал
В Одесі музично-драматичний театр зачинять через порушення пожежної безпеки – які наслідки
Наступний матеріал
"Умисно перебріхують": дружина Пашинського, будучи свідком стрілянини, розповіла про обставини інциденту
Loading...

"Пацієнти України" заявляють, що МОЗ блокує закупівлю ліків для тяжкохворих

Українцям знову пропонують фейковий "диво-препарат": інструкція, як уберегтися від шахраїв

В Україні тимчасово заборонили відомий антисептик

Ні – підробкам: Українці зможуть контролювати оригінальність ліків зі смартфонів

Стійке до препаратів: через зміни клімату світом поширилося небезпечне захворювання

Гепатит C – не вирок: в Україні з'явилися безкоштовні ліки проти недуги