Аптека
Аптека 5 канал

"Величезний корупційний ризик": експерт розповів, чим загрожує скасування чинної системи закупівлі ліків

  Читайте по-русски
  Зокрема, закупівля препаратів може навіть призупинитися, а це дуже небезпечно для онкохворих

  До зростання цін в аптеках може призвести скасування системи закупівлі ліків через міжнародні організації – таку думку в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" висловив політичний експерт Дмитро Васильєв.

  За його словами, в Україні знову можуть з'явитися фірми-"прокладки" – зайві посередники у процедурі закупівель препаратів. Такий ризик є можливим у зв'язку з прийняттям закону "Про внесення змін до закону про державні закупівлі". У його прикінцевих положеннях скасовано чинну систему, за якою МОЗ здійснює закупівлю ліків.

  Експерт пояснив: "Коли одна система відміняється, другу треба налаштувати. Перед тим, як її налаштують, пройде певний час. Тобто уже закупівля ліків призупиниться. А друге: ми ж не знаємо, яку систему будуть впроваджувати. Зазвичай що робилося в українській системі? Робилися різні структури, які, як "прокладки", пропускали через себе гроші. Ліки закуповувалися й поставлялися в Україну, але їхня ціна була на 40% вищою, а то й більше. І тепер є величезний корупційний ризик, що буде знову створена система таких "прокладок" і ліки подорожчають".

  "Я вже бачив коментарі: людина, у якої батьки – переселенці, і в обох онкозахворювання. І два роки завдяки лікам, які постачаються через цю систему (закупівель через міжнародні організації – ред.), сім’я не виділила б 200 тисяч гривень, які виділила держава. І вони отримували ці ліки. А це для онкохворих дуже важливо, бо час має величезне значення", – додав він.

  Зараз, стверджує Дмитро Васильєв, виникла небезпека, що люди, які могли купувати для себе препарати за більш-менш доступною ціною, втратять таку можливість, а "це питання здоров’я і дуже часто – життів".

  Нагадаємо, нова редакція закону "Про державні закупівлі", яка була прийнята у вівторок, 10 вересня, в першому читанні, скасовує можливість закуповувати ліки за допомогою міжнародних організацій. Однак члени комітету з питань охорони здоров'я мають намір до другого читання внести поправки, щоб ця можливість залишилася ще мінімум на два роки.

  Попередній матеріал
  Рада наблизилася до повернення відповідальності за незаконне збагачення
  Наступний матеріал
  Смертельна пожежа в готелі Одеси: ще одному обвинувачуваному оголосили про підозру
  Loading...

  Ні – підробкам: Українці зможуть контролювати оригінальність ліків зі смартфонів

  Стійке до препаратів: через зміни клімату світом поширилося небезпечне захворювання

  Гепатит C – не вирок: в Україні з'явилися безкоштовні ліки проти недуги

  На Київщині схопили зловмисників, що продавали фальсифіковані медпрепарати для онкохворих

  В Україні заборонили популярні ліки від здуття кишечника

  Таблетка замість уколу: МОЗ пропонує змінити підхід до призначення ліків