Ліки
Ліки Facebook

Одне з досягнень медреформи під загрозою зриву – Стефанишина

  Читайте по-русски
  В разі скасування міжнародних закупівель українські пацієнти ризикують залишитися без важливих препаратів для лікування дитячої онкології

  Нова редакція закону "Про державні закупівлі", яка була прийнята у вівторок, 10 вересня, в першому читанні, скасовує можливість закуповувати ліки за допомогою міжнародних організацій. Однак члени комітету охорони здоров'я мають намір до другого читання внести поправки, щоб ця можливість залишилася ще мінімум на два роки.

  Про це повідомила в Facebook член комітету Ольга Стефанишина.

  "Зараз є розуміння, що міжнародні закупівлі потрібно продовжити щонайменше на два роки для ліків і медвиробів, вакцин – назавжди. Такі правки домовилися подати спільно з Михайлом Радуцьким між першим і другим читанням", – написала Стефанишина.

  Згодом більшість закупівель має перейти до ДП "Медичні закупівлі України".

  За даними організації "Пацієнти України", в разі скасування міжнародних закупівель українські пацієнти ризикують залишитися без таких важливих ліків і виробів, як "Космеген", "Онкоспар", "Ервіназа" (дитяча онкологія), радіофармацевтичні препарати з коротким терміном придатності, що використовують у кардіохірургії, катетери Сван-Ганса і стенти.

  Крім того, міжнародні закупівлі вперше за останні роки забезпечили доступність усіх необхідних вакцин за національною календарем.

  "Без можливості закупівлі через міжнародні організації ці життєво необхідні препарати будуть для нас втрачені назавжди, адже національний закупник ДП "Медичні закупівлі" не має юридичних можливостей використовувати при закупівлі такі механізми, якими володіють міжнародні організації", – йдеться в заяві "Пацієнтів України".

  "Зараз медичні закупівлі регулюються двома законами: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів шляхом здійснення держзакупівель із залученням спеціалізованих організацій", і "Про державні закупівлі" від 25.12.2015. Перший – основний закон – втрачає силу в березні 2020. У другий закон, як показало сьогоднішнє голосування в першому читанні, хочуть внести правку, яка прибирає механізм закупівлі через міжнародні організації. Тобто, вже через півроку ми втратимо інструмент міжнародних закупівель ліків і правове регулювання цього механізму", – сказала в коментарі LB.ua виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Інна Іваненко.

  "Завдяки міжнародним закупівлям вийшло прибрати всі корупційні схеми, які існували в МОЗ до 2015 року. Громадські організації наполягають на їх обов'язковому продовженні. У нас вже велася інформаційна кампанія про необхідність продовжити закон про міжнародні закупівлі як додатковому інструменті для МОЗ. Але народні депутати, які внесли новий законопроект на голосування, не врахували існуючий механізм міжнародних закупівель, який дозволив подолати корупцію при закупівлі препаратів від онкології, вакцин і тому подібне.

  За думку Іваненко, недавно створене ДП "Медичні закупівлі", "по-перше, не встигло наростити потенціал, по-друге, не володіє такими юридичними повноваженнями, як міжнародні агентства по закупкам".

  Довідково. У жовтні 2018 року було створено держпідприємство "Медичні закупівлі України" для організації і проведення закупівель лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення (медичних товарів), послуг і закупівель за рамковими угодами медичних товарів і послуг в інтересах замовників відповідно до закону України "Про державні закупівлі".

  Також планується ввести електронний каталог лікарських засобів і медичних виробів, який буде матиме вигляд онлайн-магазину в системі ProZorro. Це дозволить медичним установам зручним способом, без бюрократичної навантаження самостійно купувати ліки і медичні вироби.

  Попередній матеріал
  Труба розповів, як працівник НАЗК "зливав" конфіденційну інформацію з декларацій чиновників
  Наступний матеріал
  Зеленський просить Раду розпустити склад ЦВК: чи конституційне таке рішення
  Loading...

  Пресконференція міністра охорони здоров'я щодо пріоритетів та найближчих планів МОЗ – відео

  Супрун зустрілася із Зеленським – розповіла, про що говорили

  За три роки в МОЗ змінилося 60% складу чиновництва: Супрун розповіла про виклики

  "Підкажемо пацієнту, за що не треба платити": як працюватиме 2-й етап медреформи

  "Спроби вигадати нову модель приведуть до цієї самої": заступник голови МОЗ про те, чого чекати в разі зміни команди

  У "Слузі народу" бачать на посаді міністра замість Супрун власника мережі "Борис" – подробиці