Страхова медицина
Страхова медицина joblist.md

Нарешті "вторинка": які медпослуги зроблять безкоштовними у 2020-му році

Читайте по-русски
Зміни торкнуться послуг первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, екстреної, паліативної медичної та реабілітації

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко під час прес-конференції 10 вересня розповів, які зміни чекають на вторинну медицину в 2020 році. Відповідну інформацію оприлюднила НСЗУ на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, ішлося про те, хто, скільки і за що платитиме. Детальніше – далі.

8500 грн за пологи, 19 500 грн за лікування одного інсульту, 15 800 грн за лікування інфаркту – стільки планує сплачувати НСЗУ закладам охорони здоров’я за програмою медичних гарантій у 2020 році. Для громадян ці послуги будуть безоплатними, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків, зазначено в дописі.

Програма медичних гарантій (гарантований пакет медичних послуг) – замість псевдобезкоштовної медицини. Сюди увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. Чіткий перелік безоплатних для українців медичних послуг стане відомий після затвердження держбюджету на 2020 рік.

Пресконференція НСЗУ
Пресконференція НСЗУFacebook / НСЗУ

У НСЗУ уточнюють: "Головним фокусом Програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ сплачуватиме медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості".

Щоб укласти договір щодо надання пріоритетних послуг, заклади мають відповідати вимогам, визначеним НСЗУ. Їм потрібно буде стати комунальними некомерційними підприємствами, мати чинну ліцензію, комп’ютери, щоб підключитися до електронної системи охорони здоров’я, необхідне обладнання та персонал.

Олег Петренко пояснює: "Сьогодні безоплатний перелік послуг доступний на первинці. Далі – буде розширюватися на інші рівні медичної допомоги. Пацієнт користується. НСЗУ платить. Якщо заклад уклав договір із НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримує оплати за цим договором, ніхто в цьому закладі не може вимагати у пацієнта гроші за це. Якщо ж таке відбувається, пацієнт може звернутися на контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16 77. Ми вивчимо випадок і за необхідності будемо вживати відповідних заходів. Ми маємо право призупинити оплати і навіть розірвати договір. І я б не рекомендував закладам так ризикувати".

Послуги спеціалізованої меддопомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безкоштовними лише за направленням лікаря "первинки" або персонального лікаря. Втім, є виключення: без направлення спеціалізовану медичну допомогу, відповідно до медичних показань, можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також медична допомога буде безкоштовною при невідкладному стані.

Раніше 5.ua писав, що запровадження безкоштовної діагностики за направленням сімейного лікаря відкладається до 2020 року. Проєкт мав запрацювати ще 1 липня 2019 року, проте тепер його затвердженням має зайтися новий уряд.

Також перегляньте фотогалерею:

Знущання над тваринами і залежність від соцмереж: сучасні проблеми людства у яскравих ілюстраціях – фото

Залежність від соцмереж
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/
Сучасні проблеми людства
/

Попередній матеріал
Збалансована ґендерно і географічно: Урсула фон дер Ляєн представила нових членів Єврокомісії
Наступний матеріал
Рябошапка звільнив прокурора Запорізької області