Єврокомісія
Єврокомісія twitter.com

Збалансована ґендерно і географічно: Урсула фон дер Ляєн представила нових членів Єврокомісії

  Читайте по-русски
  Кандидатури ще має затвердити Європарламент на засіданні 23-го жовтня. Лише після цього 1-го листопада нова Єврокомісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн розпочне роботу

  Майбутня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила новий склад виконавчого органу. Загалом 26 посад, серед яких 9-ро віцепрезидентів та 17-ро єврокомісарів. 12-ро портфелів отримали жінки.

  Двома виконавчими заступниками фон дер Ляєн стануть нідерландець Франс Тіммерманс – він відповідатиме за екологічну політику – і данка Марґрете Вестаґер, яка опікуватиметься цифровою економікою.

  Посаду верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки обійме чільник іспанського МЗС Жозеп Борель. Він замінить Федеріку Могеріні. Борель вважає Росію "старим ворогом ЄС" і "незручним сусідом".

  Серед важливих для України призначень - угорець Ласло Трочани, який стане єврокомісаром з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення.

  Енергетичний портфель отримала естонка Кадрі Сімсон, а латвієць Валдіс Домбровскіс стане віцепрезидентом з питань фінансів. Він відповідатиме, зокрема, й за фінансову допомогу Україні.

  Кандидатури ще має затвердити Європарламент на засіданні 23-го жовтня. Лише після цього 1-го листопада нова Єврокомісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн розпочне роботу.

  "Я хочу, щоби ця Єврокомісія була не лише ґендерно збалансована, але й географічно. Як ви бачите, віцепрезиденти у нас зі сходу та заходу, з півночі й півдня Європейського Союзу. Новий склад Єврокомісії буде геополітичним. Я хочу, щоби Євросоюз і комісія, зокрема, були на сторожі багатосторонніх відносин, адже ми сильніші тоді, коли робимо разом те, чого не можемо зробити наодинці", – наголосила новообрана президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

  Нагадаємо, Європейська комісія у вівторок, 16 липня, обрала нового президента – вперше ним стала жінка. Урсулу фон дер Ляєн підтримали абсолютною більшістю. До призначення посадовиця була міністром оборони Німеччини.

   

  Попередній матеріал
  На українській станції в Антарктиді вперше проведуть марш за захист тварин
  Наступний матеріал
  Нарешті "вторинка": які медпослуги зроблять безкоштовними у 2020-му році

  У Єврокомісії отримали скаргу "Нафтогазу" на антиконкурентні дії "Газпрому"

  "Нафтогаз" поскаржився до Єврокомісії на "Газпром" через антиконкурентні дії

  "Nord Stream 2 шкодить інтересам ЄС і його треба заблокувати" – кандидат на посаду президента Єврокомісії

  Єврокомісія запропонувала Україні та Росії укласти контракт на транзит щонайменше на 10 років

  Порушення правил ліцензування: Nike має виплатити штраф 12,5 мільйона євро

  "Це вже інтеграція в енергетику": Порошенко роз'яснив ухвалені Єврокомісією зміни в асоціації Україна-ЄС