МОЗ звітує за медреформу
МОЗ звітує за медреформу 5 канал

"Підкажемо пацієнту, за що не треба платити": як працюватиме 2-й етап медреформи

Читайте по-русски
Якщо одразу йти до спеціаліста за вторинною допомогою – доведеться платити

Міністерство охорони здоров'я готує впровадження реформованої вторинної ланки української медицини. Про те, як все мало би працювати, розповів Павло Ковтонюк, заступник голови МОЗ, в ефірі "5 каналу".

"Ми знаємо, як працює первинна ланка. Ті самі принципи запрацюють для вторинного спеціалізованого рівня допомоги. Ми хочемо, щоб у нас була нормальна цивілізована система охорони здоров'я", – зазначив посадовець МОЗ.

Ковтонюк пояснив: "У вторинній ланці є 2 основні шляхи для пацієнта потрапити до спеціаліста: перший – коли стан невідкладний і треба викликати "швидку допомогу" і ми не думаємо ні про декларації, ні про направлення. Є планова допомога, яка починається з направлення – спочатку до сімейного лікаря за направленням. Без направлення вартість послуги не компенсують. Друге – вибираємо медзаклад, в якому так само діятимуть послуги. Можна вибрати будь-який заклад, де є знак Національної служби здоров'я, в цьому закладі є перелік послуг, які по договору вони надають безкоштовно".

В разі, якщо сімейний лікар направляє тільки до одного спеціаліста – внутрішні зв'язки побороти можна через інструмент вибору. "Ніщо не зможе заборонити піти до іншого, направлення буде електронне", – запевнив Ковтонюк, додавши, що в ньому не буде прописане прізвище лікаря, а лише номер направлення.

Пацієнт також зможе йти в приватну клініку, якщо та має договір із НСЗУ. Однак там плату можуть стягнути, наприклад, за комфортабельну палату.

Якщо одразу йти до спеціаліста за вторинною допомогою – доведеться платити.

"В закладі можна буде знайти перелік платних послуг, але це будуть послуги, які не є критичними чи основними: оздоровчий масаж або якісь кисневі маски", – зазначив посадовець.

За словами Ковтонюка, тарифи на послуги підвищеної уваги будуть вищими.

"Це послуги з лікування тих хвороб, на які найбільше страждає наше населення: інфаркт, інсульти, діагностика онкозахворювань, пологи. Тарифи вищі, щоб заохотити власників лікарень інвестувати в ці послуги, обладнання і матеріали", – пояснив заступник голови МОЗ.

Зокрема, у вартість спеціалізованої послуги будуть входити основні ліки – вони вже оплачені. Міністерство підготує перелік для основних послуг, щоб пацієнт знав, що йому можуть прописати.

"Ми підкажемо пацієнту, що не мають права з вас вимагати, що входить у послуги", – зазначив Ковтонюк і додав, що у МОЗ будуть вимоги саме до якості препаратів.

Нагадаємо, сьогодні Міністерство охорони здоров'я оголосило про початок кампанії з вакцинації проти дифтерії. У міністерстві запевнили, що відслідковують випадки ускладнених реакцій унаслідок вакцинації, і такі випадки трапляються у 2-х на тисячу вакцинованих дітей.

Попередній матеріал
Понад 50 обшуків одночасно: в поліції розкрили подробиці спецоперації у Білій Церкві (оновлено)
Наступний матеріал
Шукали побратимів у ОРДЛО: у Кропивницькому вшанували пам'ять 10 загиблих спецпризначенців
Loading...

У "Слузі народу" бачать на посаді міністра замість Супрун власника мережі "Борис" – подробиці

"Бігають дані, а не люди": в Україні запрацювала нацсистема електронної взаємодії між держорганами "Трембіта"

Команда Зеленського ще не цікавилася справами в МОЗ – Супрун

Уже офіційно: МОЗ розпочинає І етап трансформації екстреної медичної допомоги

Є на що подивитися: МОЗ показало результати півторарічної роботи реформи

Реформа швидкої допомоги: що важливо знати українцям