Щеплення від дифтерії та правця
Щеплення від дифтерії та правця 5 канал

"Вакциновані – захищені": МОЗ розпочало кампанію з прищеплення від дифтерії та правця

Читайте по-русски
Охоплення вакцинацією проти цих двох хвороб серед українців зараз сягає 65% – а потрібно не менш як 95%

"Вакциновані – значить захищені!" Кампанію із щеплення проти дифтерії та правця розпочали представники МОЗ. Своїм прикладом очільники інституцій охорони здоров'я пропагують вакцинацію від смертельних хвороб. У міністерстві переконані: в Україні вкрай низький рівень щеплення від цих інфекцій.

У доброму гуморі виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я іде на щеплення від дифтерії та правця. Перед цим отримала направлення від свого сімейного лікаря.

"Зараз – літній період, багато з нас можуть бути травмовані. Проти правця дуже важливо мати вакцинацію, щоби ми не захворіли на правець, коли є якась травма. І проти дифтерії, тому що дуже низький рівень вакцинації. Хочемо інформувати, що не лише діти мають вакцинуватися, а й дорослі", – наголошує на прес-конференції Уляна Супрун.

Каже, що коли очолила міністерство, то охоплення вакцинацією проти цих двох хвороб серед українців становило лише 21%, нині ж сягає 65%. Однак це мало, мовляв, для здорової нації має бути не менш як 95%. За дитячим календарем щеплень, вакцинація від правця та дифтерії складається з циклу на 6 доз: у два місяці, чотири, у півроку, півтора і вже у 6 та 16 років. Дорослі мають ревакцинуватися кожні 10 років.

"Для дітей використовують вакцини, які містять компоненти дифтерії, правця і кашлюка. Для дорослих використовуються тільки компоненти, які містять дифтерію і правець у зменшеній дозі. Тому вакцини, які закуповує держава, є різними для дорослих, і окремими для дітей", – пояснює гендиректор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.

На вакцинацію прийшов і письменник Сергій Жадан. Каже, коли народилася дочка, то почав ретельніше ставитися до власного здоров'я.

Розповідає: "Коли дитина захворіла минулого року на вітрянку, виявилось, що я не вакцинований. І мені довелося робити щеплення. Це вже таке питання принципу, тому що, якщо дитина це робить, то ти маєш дитині пояснювати, чому ти не вакцинований. Якщо ми хочемо, щоб щось мінялося, кожен конкретно має долучатися до цих речей".

Саме дорослі часто графіком щеплень нехтують. Кожен другий оминув кабінет вакцинації у 2018 році. Серед аутсайдерів – мешканці Івано-Франківщини. Там не пройшли планові щеплення понад 2/3 дорослих.

"Правець людина може підхопити через найменшу подряпину, поріз десь на вулиці. Правець проявляється судомами. Це хвороба, яка важко піддається лікуванню і призводить до летальних випадків. Від дифтерії можуть бути міокардити – ураження серця, можуть бути нефрити – ураження нирок. Ця хвороба небезпечна або інвалідизацією, або летальними випадками", – уточнює сімейний лікар Наталія Лотиш.

Зарадити цим хворобам можна лише за допомогою щеплення. Для того, щоб вакцинуватися безплатно, треба записатися на прийом до сімейного лікаря й отримати направлення після огляду. В Україні є понад 3 млн вакцин від дифтерії та правця для дорослих у всіх регіонах.

Анна Брикова, Ігор Селянінов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Конфлікт з РФ відбувається за спадщину Київської Русі, їм цього не зрозуміти": Арестович про Зеленського і "Слугу народу"
Наступний матеріал
На Донеччині протестують шахтарі: їм не виплатили 50 млн грн зарплат
Loading...

"Всі вакцини сертифіковані та якісні": у МОЗ відповіли на побоювання щодо щеплення дітей від дифтерії та правця

"Вакциновані – значить захищені": пресбрифінг за участі Уляни Супрун – завершено

На зекономлені кошти МОЗ додатково закупить 2 млн вакцин проти кору

Обов’язковість вакцинації дітей підтвердили у Верховному Суді

Тепер і для дорослих "зелене світло": МОЗ скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

Де можна безкоштовно зробити щеплення